REKLAMA

Poczta Polska zatrudniła ponad tysiąc pracowników sezonowych i szuka kolejnych

2020-11-26 10:03
publikacja
2020-11-26 10:03
Poczta Polska

Poczta Polska zatrudniła już ponad tysiąc osób na umowy zlecenia do obsługi świątecznego szczytu i w całej Polsce prowadzi proces rekrutacji kolejnych pracowników, który potrwa do końca roku - poinformowała firma w komunikacie.

Jak podano, rozpoczynający się szczyt świąteczny oznacza zwiększoną liczbę przesyłek dla operatorów pocztowych, ale także konieczność zapewnienia ciągłości działania w sytuacji epidemii. Według Poczty sezonowe zwiększenie liczby pracowników zatrudnionych w sortowniach ma szczególne znaczenie teraz, w okresie pandemii, kiedy oprócz tradycyjnego wzrostu ilości paczek w tym okresie należy także liczyć się z ryzykiem absencji.

Poczta poinformowała, że nowozatrudnione osoby trafiły do dziewięciu dużych sortowni Poczty Polskiej - w Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Łodzi. Największa grupa zasiliła sortownię stołeczną.

Firma podała, że dotychczas zaaplikowało ponad 1600 osób, a rekrutacje wciąż trwają. Poszukiwani są przede wszystkim pracownicy sortowni oraz kierowcy. W komunikacie zaznaczono, że zatrudnione osoby wykonują pracę w ustalonych godzinach i dniach tygodnia.

Według komunikatu Poczty, osoby, które będą pracować w sortowniach, otrzymają wynagrodzenie w przedziale od 17 zł do 25 zł brutto za godzinę. Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę w wysokości 21 zł brutto za godzinę lub 2 zł - 5 zł brutto za doręczoną paczkę. Stawki dla kierowców kierujących pojazdami do 3,5 t. mieszczą się w przedziale 18 zł - 22 zł brutto za godzinę, a dla kierowców pojazdów pow. 3,5 ton: 19 zł - 28 zł brutto za godzinę. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności.

W komunikacie wskazano, że Poczta Polska prowadzi także na bieżąco rekrutacje na umowy o pracę; oferty zatrudnienia można znaleźć na stanowiskach m.in. listonoszy, kierowców i pracowników placówek pocztowych oraz pracowników ochrony.

Poczta Polska jest największym operatorem na rodzimym rynku – zatrudnia ponad 80 tys. pracowników, jej sieć obejmuje 7600 placówek, filii i agencji pocztowych. (PAP)

autor: Małgorzata Werner-Woś

mww/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
ajmagik
Ha hahaha do jakich przesyek? List idzie 10 dni. To oni będą nosić te przesyłki z miasta do miasta?
glowny_analityk_bankier_pl
Zajmijcie się tematem jak poczta zdyskryminowała swoich klientów poprzez wyłączenie niektórych placówek z możliwości nadawania paczek.Temat prawdziwy i aktualny. Niektórzy nadawali od kilku lat po tysiące paczek i nagle bach zostali zmuszeni do podróży do innych oddalonych punktów.Ja też zostałem zmuszony ale do rezygnacji Zajmijcie się tematem jak poczta zdyskryminowała swoich klientów poprzez wyłączenie niektórych placówek z możliwości nadawania paczek.Temat prawdziwy i aktualny. Niektórzy nadawali od kilku lat po tysiące paczek i nagle bach zostali zmuszeni do podróży do innych oddalonych punktów.Ja też zostałem zmuszony ale do rezygnacji usługi tej pseudo firmy, nikt nie będzie dokładał do transportu dla istnienia tej wielmożnej firemki która łaskę robi że się nadaje u nich paczki.
Pierwszy raz się spotykam z sytuacją że zamyka się firmę bo ma dużo pracy.Takie rzeczy możliwe tylko u tych nierobów pocztowych.
niedorzeczny
Rozumiem że będzie większy ruch, to i więcej obsługi trzeba zatrudnić, ale argument z ryzykiem absencji wydaje mi się nietrafiony. Więcej pracowników w sortowni = większe ryzyko, że cała brygada pójdzie na kwarantannę.
ripaf2
szykują sie do przetargu na amazon polska

Powiązane: Święta w finansach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki