Poczta Polska rozmawia z Lotosem i Żabką

Poczta Polska negocjuje z Grupą Lotos. Dzięki ewentualnemu porozumieniu odbiór paczek ma być łatwiejszy. Z ustaleń Informacyjnej Agencji Radiowej wynika, że podobne rozmowy toczą się z siecią sklepów Żabka. Od listopada będzie można odebrać paczki w sieci kiosków Ruchu.

(poczta-polska.pl)

Dyrektor pionu sprzedaży Poczty Polskiej, Paweł Kopeć, powiedział Polskiemu Radiu, że trwają negocjacje z przedstawicielami Lotosu. Umowa może być podobna do tej ubiegłorocznej z Orlenem. Jego zdaniem podobnym rozwiązaniem mogą być zainteresowane inne sieci. Paweł Kopeć nie chciał jednak zdradzić szczegółów.

Informacyjna Agencja Radiowa ustaliła, że kolejnym partnerem Poczty może być sieć sklepów Żabka. Jak informuje biuro prasowe firmy, obecnie w sklepach tej sieci w Warszawie trwają testy usług pocztowych, w tym nadawania i odbierania przesyłek. Dopiero na podstawie ich wyników władze spółki podejmą dalsze decyzje dotyczące rozszerzenia usługi na pozostałe sklepy.

Od listopada klienci będą mogli odebrać paczki w jednym z 1700 kiosków Ruchu. Paweł Kopeć wyjaśnił, że docelowo Polacy będą mogli skorzystać z 10 tysięcy punktów odbioru.

W ubiegłym roku Poczta Polska podpisała podobne porozumienie z Orlenem. Zakłada ono możliwość odbioru paczek w 1100 punktach na terenie całego kraju.

Poczta Polska podpisała porozumienie o współpracy z PWPW

Upowszechnienie elektronicznego podpisu to cel podpisanego w piątek trójstronnego porozumienia o współpracy pomiędzy Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, Pocztą Polską i jej spółką córką - Pocztą Polską Usługi Cyfrowe.

"Spółka PWPW jest dostarczycielem elektronicznego podpisu. Chcemy na bazie placówek i sieci dystrybucji bardzo dobrze rozwiniętej, profesjonalnej Poczty Polskiej oferować ten podpis elektroniczny obywatelom. Tak żeby udział w rynku obrotu i użytkowania podpisu elektronicznego zwiększał się systematycznie" - powiedział prezes PWPW Piotr Woyciechowski.

Podpisane porozumienie ma umożliwić wspieranie administracji w budowie Polski cyfrowej.

PAP/IAR

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~Ja

Czyli jak nie ukradną zawartości paczki na poczcie to się pracownica żabki załapie.

! Odpowiedz
0 3 ~KapitanSz

"JAK TO W MIĘSNYM ODBIERAĆ POCZTE!?!?!?!" "INPOST KOMPROMITACJA, ZŁODZIEJE" ile ja tego tu naczytałem, a teraz będzie odbieranie listów między gumkami, a hot dogami na stacji oraz między gumami do żucia w żabce...

Co wolno wojewodzie to nie...

! Odpowiedz
0 4 ~niepelnosprawny_org

ta "czerwień" coraz mocniejsza...

! Odpowiedz
3 0 ~paw

i bardzo dobrze, im wiecej pkt odbioru tym lepiej

! Odpowiedz
3 8 ~ja

Mam nadzieję, że Żabka nie zgodzi się na współpracę z Pocztą, to by była dopiero kompromitacja.

! Odpowiedz
0 14 ~mx

Poczta się inpostuje....

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
LOTOS -1,15% 84,42
2019-12-06 16:46:47

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil