REKLAMA

Poczta Polska: Nie mamy uprawnień do umorzenia zaległości opłat abonamentu RTV

2020-10-01 14:45
publikacja
2020-10-01 14:45
Poczta Polska: Nie mamy uprawnień do umorzenia zaległości opłat abonamentu RTV
Poczta Polska: Nie mamy uprawnień do umorzenia zaległości opłat abonamentu RTV
fot. Ellyy / / Shutterstock

Jest możliwość cyfrowej rejestracji odbiornika i opłacania abonamentu ustalanego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji - przypomina w czwartek Poczta Polska. Spółka dodaje, że umorzenia zaległości abonamentowych może dokonać tylko KRRiT, Poczta nie ma takich uprawnień.

Jak wyjaśniła PAP rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek, bez wychodzenia z domu można zarejestrować swoje radioodbiorniki i telewizory wchodząc na stronę https://rtv.poczta-polska.pl/.

"Zasady rejestracji odbiorników oraz opłacania i kontroli abonamentu nie zmieniły się. Poczta Polska wykonuje tę usługę na rzecz KRRiTV i wywiązuje się ze swoich obowiązków w tym zakresie. Dodatkowo wprowadzamy udogodnienia dla abonentów i cieszy nas, że coraz więcej osób korzysta z rejestracji odbiornika online" – wskazała.

Jak podkreśliła, spółka wszystkich abonentów traktuje tak samo, bo wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. "Nie możemy spełnić oczekiwań abonentów w kwestii umarzania opłat, bo Poczta Polska nie ma takich uprawnień. Zgodnie z prawem tylko KRRiT, na wniosek abonenta, może umorzyć lub rozłożyć na raty spłatę zaległości abonamentowych, ale jedynie w wyjątkowych sytuacjach, jeżeli przemawiają za tym szczególne względy społeczne lub przypadki losowe" - powiedziała Siwek.

Dodała, że w ostatnim czasie pojawiło się w mediach wiele informacji dot. abonamentu i działalności Poczty z nim związanej, które nie mają poparcia w faktach. "Nie zmieniły się ani przepisy, ani sposób działania pocztowców w tym zakresie" - zaznaczyła.

Poczta przypomniała, że abonament musi płacić każdy właściciel radioodbiornika i telewizora, zarówno osoba fizyczna, jak też podmiot gospodarczy, instytucja. Osoby, które skończyły 75 lat zwolnione są z opłat. Nie trzeba przy tym wykonywać żadnych formalności. Poczta Polska na podstawie danych z bazy PESEL ustala, kiedy abonent zostaje zwolniony z konieczności opłacania abonamentu. W przypadku pozostałych osób uprawnionych należy w wybranej placówce pocztowej przedstawić odpowiednie dokumenty oraz wypełnić oświadczenie. Wówczas zostaje się zwolnionym z opłat - czytamy.

Wysokość opłat jest ustalana przez KRRiT. Opłaty za 2021 rok zostały wprowadzone Rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 23 lipca 2020r. w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2021 r.

Poczta Polska jest operatorem wyznaczonym, zatrudnia ponad 80 tys. pracowników, ma sieć ponad 7500 placówek, filii i agencji pocztowych. (PAP)

lgs/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
ajmagik
Ha ha ha, a uprawnienia do pobierania pp ma? Na jakiej podstawie? Proszę ustawę zgodna z Konstytucją i artykuł uprawniający tego dziada jakim jest pp do pobierania naszych pieniędzy, a szczególnie do wchodzenia na nasze konta bankowe. Kto pp dał takie prawo? Kto rozlicza z pobranych pieniędzy? Gdzie obietnica Sellina sprzed Ha ha ha, a uprawnienia do pobierania pp ma? Na jakiej podstawie? Proszę ustawę zgodna z Konstytucją i artykuł uprawniający tego dziada jakim jest pp do pobierania naszych pieniędzy, a szczególnie do wchodzenia na nasze konta bankowe. Kto pp dał takie prawo? Kto rozlicza z pobranych pieniędzy? Gdzie obietnica Sellina sprzed 6 lat o ustawie regulującej problem abonamentu? Sellin, gdzie jesteś? Nagrody milionowe na promocję disco polo, filmy i reklamy z Zenkiem i ściganie biednych emerytów to wasz program?
heldbaum
Moze slowko o tym, jak TVP dostala po pysku w reklamach...DGP dzis o tym pisze.
Wina Tuska of course.

Powiązane: Abonament RTV

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki