REKLAMA
WAŻNE

Pociągi czeskiego przewoźnika Leo Express wracają do Polski

2020-06-19 09:59
publikacja
2020-06-19 09:59
fot. Filip Radwański / FORUM

Czeski przewoźnik kolejowy Leo Express od 3 lipca przywróci weekendowe połączenia między Pragą a Krakowem. Jak zapewniono, z powodu pandemii koronawirusa w pociągach utrzymywane są środki bezpieczeństwa na najwyższym możliwym poziomie.

Rzecznik Leo Express Emil Sedlarik poinformował w piątek, że zgodnie z rozkładem jazdy pociągi będą wyruszać ze stolicy Czech w piątek i niedzielę po południu z wieczornym przyjazdem do Krakowa. Pociągi z Krakowa do Pragi wyjadą w sobotę i poniedziałek przed południem z popołudniowym przyjazdem. Czas przejazdu wynosi niecałe siedem godzin.

„To połączenie jest idealne na przykład na euroweekend lub turystykę. Bilety można już nabyć na stronie www.le.cz” - wskazał rzecznik.

Jak podkreślił, Leo Express zachowuje w pociągach środki bezpieczeństwa na najwyższym możliwym poziomie - oprócz dezynfekcji składów kilka razy dziennie przed wyjazdem ze stacji początkowej i dezynfekcji ozonowej, w trakcie podróży dezynfekowane są pojedyncze siedzenia, kiedy pasażer wysiądzie.

Dla pasażerów są dostępne na pokładzie darmowe maseczki ochronne oraz mydło ze składnikiem dezynfekcyjnym. O potrzebie noszenia maseczek przypominają komunikaty nadawane w trakcie jazdy.

Czeski Leo Express regularne kursy z Pragi przez Katowice do Krakowa rozpoczął 20 lipca 2018 roku, jako pierwszy dalekobieżny prywatny przewoźnik kolejowy. Połączenie jest realizowane pociągami Flirt produkcji szwajcarskiej firmy Stadler Rail.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki