REKLAMA

Po poradę prawną do... marketu

2014-12-31 04:34
publikacja
2014-12-31 04:34
Po poradę prawną do... marketu
Po poradę prawną do... marketu
/ EastNews

W centrach handlowych powstają punkty porad prawnych. Część środowiska jest oburzona - donosi "Rzeczpospolita".

W centrach handlowych powstają punkty porad prawnych (EastNews)

Naprzeciw barku z kawą w jednym z najpopularniejszych warszawskich centrów handlowych można od kilku dni skorzystać z usług prawnika. Cena - już od 49 zł za prostą poradę, np. w sprawach rodzinnych czy majątkowych. Jeśli konieczny jest proces - trzeba wydać od 299 zł. Podobne punkty działają m.in. w Krakowie i Poznaniu.

"Jesteśmy na wyciągnięcie ręki. To nasz główny atut. Są mniejsze opory przed przyjściem do nas niż do prestiżowej kancelarii" mówi Mateusz Wiechowski, prezes spółki, która założyła punkt w warszawskiej galerii.

Wiechowski przyznaje, że zakładając punkt inspirował się m.in. popularnymi w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych tzw. Tesco Law. Tam takie punkty zaczęły powstawać właśnie w supermarketach. Niektóre firmy zatrudniają np. 3 tys. prawników w gęstej sieci punktów.

Wątpliwości odnośnie takich inicjatyw mają przedstawiciele samorządów prawniczych - adwokackiego i radcowskiego. "Standardem wykonywania zawodu jest m.in. poufność, tajemnica. Trudno o jej zachowanie w supermarkecie" - mówi Bartosz Grohman z Naczelnej Rady Adwokackiej.

Więcej na http://www.rp.pl

(PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~R-
Główna tajemnica to ile poszło po za kasą fiskalną!
~wd123456
" "Standardem wykonywania zawodu jest m.in. poufność, tajemnica. Trudno o jej zachowanie w supermarkecie" - mówi Bartosz Grohman z Naczelnej Rady Adwokackiej."Nie bardzo pan Grohmana rozumiem. Czyżby przy udzielaniu porady prawnej wokól takiego punktu rozstawione były podsłuchy???

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki