Po cichu i bez komentarzy mediów. Oto koniec Triady

Upadło jedno z najbardziej znanych biur podróży - jeszcze niedawno noszące nazwę Triada. Sąd gospodarczy w Warszawie wyznaczył właśnie syndyka i wezwał wierzycieli do zgłaszania roszczeń wobec spółki BBPT SA - pod tą nazwą biuro działało w ostatnim czasie, chcąc chronić swoją markę, a oznacza ona po prostu Byłe Biuro Podróży Triada.13 kwietnia „Monitor Sądowy i Gospodarczy” opublikował następujący komunikat: "Postanowieniem z dnia 4 kwietnia 2012 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Naprawczych, w sprawie o sygn. akt X GU 76/12 ogłosił upadłość BBPT Spółki Akcyjnej z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 61 lok. 100 (dawniej Triada S.A.), obejmującą likwidację majątku.

Wzywa się wierzycieli upadłego do zgłoszenia wierzytelności w wyznaczonym terminie trzech miesięcy od dnia ukazania się obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w „Monitorze Sądowym i Gospodarczym”. (...) Wzywa się osoby, którym przysługują prawa oraz prawa i roszczenia osobiste ciążące na nieruchomości należącej do upadłego, jeżeli nie zostały ujawnione przez wpis w księdze wieczystej, do ich zgłoszenia w wyznaczonym terminie miesiąca, od dnia ukazania się obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w „Monitorze Sądowym i Gospodarczym”, pod rygorem utraty prawa powoływania się na nie w postępowaniu upadłościowym."
Markę Triada wydzierżawiła spółka Sky Club, która we wrześniu 2011 r. przejęła także organizowanie wyjazdów Triady. Co ciekawe, temu bankructwu nie towarzyszył rozgłos medialny. Biura zniknęły po cichu. Firma najpierw zaczęła zalegać z czynszem, z pensjami dla pracowników, w końcu ich zwolniono. Dzięki zabezpieczeniu interesów klientów nie słyszeliśmy o kłopotach turystów w kurortach.

Do Krajowego Rejestru Długów Triada trafiła już w 2011 roku. Pierwsze wnioski wierzycieli o postawienie spółki BBPT w stan upadłości pojawiły się w lutym tego roku.

Na stronie www.triada.pl Sky Club, dzierżawiący markę Triada i organizujący pod jej szyldem wycieczki, zapewnia, że sytuacja BBPT (dawna Triada SA) nie będzie miała wpływu na realizację wyjazdów: klienci, którzy wykupili wycieczki pod marką Triada, mogą czuć się bezpiecznie, jako że ich imprezy są organizowane i realizowane przez Sky Club Sp. z o.o., stabilnego touroperatora z podwyższoną do 25 mln zł gwarancją ubezpieczeniową i najwyższym kapitałem zakładowym na rynku touroperatorów w Polsce.

/ kws, media
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~triadofobia

8-10 lat temu solidni??? Wolne żarty! Panowie: Truskolaski, Zawistowski, Markiewicz - trzeba było wcześniej się zastanawiać jak uczciwie prowadzić biznes! Mam nadzieję, że wierzyciele dadzą Wam popalić!

! Odpowiedz
0 0 ~była klientka

A mnie Triada oszukała. Dwa razy miałam wylecieć z Egiptu po południu, a trzeba było czekać do 2 czy 3 w nocy! Raz przez opóźnienie wylotu z Warszawy ukradziono jedną dobę wypoczynku. I to by było na tyle!

! Odpowiedz
0 0 ~mb

a jak kwestie właścicielskie? znalazłem, że właścicielem jest ta sama firma, która kontroluje stereo.pl - firmę, która oszukała na grouponie klientów :-)

! Odpowiedz
0 0 ~Toster3d

"Sąd gospodarczy" + socjalizm = wszystko jasne.

! Odpowiedz
0 0 ~krótko

POziom usług był adekwatny do poziomu POlactwa które korzystało z tego dennego biura. bardzo dobrze. amen

! Odpowiedz
0 0 ~tourist

Czekam niecierpliwie na podobne ogłoszenie na temat EXIMu.

! Odpowiedz
0 0 ~niezadowolony klient

BRAVO jedyna upadłość z której naprawdę się cieszę. Rynek sam ocenił. No cóż? Teraz liczy się jakość nie ilość. Nigdy więcej karaluchów w pokoju.

! Odpowiedz
0 0 ~hgw

posrednio biuro jest za to odpowiedzialne, gdzy nie zbadalo dolkadnie pokoi lub nie przeprowadzili wywiadu przed podpisaniem wspolpracy. Z karaluchami spodkalem sie raz w hotelu w maroko, hotel niby 4 * ale wiadomo. Generalnie bylo ich przez 2 tyg. jakies 4 stk. Widac bylo ze sprzataczki probowaly i walczyly z tym. Trudno, niemcy czy szwedzi czy polacy i rosjanie mieli to samo i jechali z TUI czy Neccermana. A teraz cena za 2 tyg. 2+1 zaplacilem 5000 zeta w opcji HB. za takie pieniadze czego wymagac.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Michał

SZKODA . 5-10 lat temu byli SOLIDNI, 4 lata temu zaczęli "Zarabiać na Siłę", wiadomo było, że skończy się to KLAPĄ - tą drogę przebył kiedyś ORBIS. TO PRZESTROGA DLA INNYCH.

! Odpowiedz
0 0 ~sisi

Żal. Byłam z nimi kilka razy i było naprawde dobrze.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne