REKLAMA

Płyn do dezynfekcji wycofany ze sprzedaży

2020-06-29 11:30
publikacja
2020-06-29 11:30
fot. fotopanorama360 / Shutterstock

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny wydał decyzję ws. niebezpiecznego płynu do dezynfekcji.

Produkt o nazwie „PŁYN DEZYNFEKUJĄCY – płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni w zakładach”’ ma zostać wycofany ze sprzedaży na terenie całej Polski. Powodem jest brak zezwolenia na obrót towarem na rynku. Decyzję nakazującą zaniechanie sprzedaży wydał Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim. Producentem środka biobójczego jest Zakład Chemii Gospodarczej s.c. Marian Jarzębowski, Stanisław Bara. 

- Wprowadzanie produktu biobójczego, na które nie zostało wydane pozwolenie na obrót, może skutkować zagrożeniem dla zdrowia i życia - ostrzega Główny Inspektor Sanitarny w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej instytucji.

W ostatnim czasie Główny Inspektorat Sanitarny ostrzegał przed innymi produktami, których używanie może być niebezpieczne dla zdrowia - w Lidlu ze sprzedaży został wycofany ser koryciński oraz sezam, w którym znaleziono bakterię Salmonelli.

DF

Źródło:
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
specjalnie_zarejestrowany2
Tylko płyny ze spółek Szumowinowskiego są OK
przemek_opinia
Artykuł dotyczył kwestii pozwolenia zwykłego Kowalskiego, a nie kwestii ideologicznych i partyjnych.
nostsherlock
Czy ten płyn naprawdę jest niebezpieczny? Czy to tylko kwestia braku urzędniczego papierka, bo pani Grażynka za mało łapówki dostała i się mści?
dziki_losos
Różnie może być. W USA np. były wycofywane płyny z Meksyku, które zawierały metanol. Niby nikt tego zazwyczaj nie próbuje pić, ale alkohol metylowy może też wnikać przez skórę do ciała. Certyfikaty dla produktów biobójczych są generalnie potrzebne i ważne.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki