REKLAMA

Pluskwy w Pendolino. Pogryzione 4-letnie dziecko

2019-09-26 09:10
publikacja
2019-09-26 09:10

Czteroosobowa rodzina z małymi dziećmi została zaatakowana rzez pluskwy w pociągu Pendolino z Krakowa do Gdyni. Insekty pogryzły 4-letnią dziewczynkę – donosi Radio Zet.

/ PKP

Do pogryzienia przez pluskwy w pociągu Pendolino doszło podczas kursu we wtorek wieczorem. Najmocniej pogryziona została 4-letnia dziewczynka.

Rodzice o zdarzeniu natychmiast poinformowali kolejarzy. Przewoźnik nie zapewnił jednak rodzinie żadnej pomocy. Polecił jedynie złożyć reklamację. Ta zostanie rozpatrzona w ciągu miesiąca.

Jak twierdzą przedstawiciele PKP Intercity, wtorkowy przypadek pluskiew w pociągu Pendolino to incydentalny przypadek, a skład jeszcze tego samego dnia, po dojechaniu do Gdyni przeszedł dezynsekcję.

– Czystość składów jest na bieżąco kontrolowana. Wykonywane czyszczenia i sprzątania eliminują potencjalne czynniki mogące mieć wpływ na możliwość pojawiania się w pociągach insektów – czytamy w oświadczeniu biura prasowego spółki.

Jak często czyszczone są pociągi PKP Intercity? Regularne czyszczenie przeprowadzane jest co najmniej raz na dobę i wykonywane jest na stacji początkowe i końcowej, a w przypadku wybranych składów – także w trakcie jazdy. Jednocześnie każdy skład co kilkanaście dni przechodzi tzw. czyszczenie okresowe, podczas którego oprócz siedzeń i podłóg myte są także sufity.

Wtorkowe pogryzienie przez pluskwy to nie pierwszy taki incydent w pociągu PKP Intercity w ostatnich latach. W 2017 r. zaatakowany przez insekty został podróżny w ekspresu relacji Wiedeń-Warszawa.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
rippe
Wszystko z winy braku wyspecjalizowanych pracowników. W pendolino miało być założone wifi i "pluskwy" i jakiś matoł zrozumiał to dosłownie...
silvio_gesell
Zabawne. Mnie ostatnio w pendolino pogryzło dziecko.
grab
Polacy to brudasy, wystarczy wejść do autobusu czy innego środka komunikacji a smród niemytych ciał powala. To samo dzieje się w sklepach ,hotelach i na stadionach. Oszczędzanie na wodzie i mydle to w naszym kraju norma!
zenon_czosnek
Naprawdę to jest wiadomość, która powinna znaleźć się tutaj?
Jest ona godna co najwyżej superexpressu...

Zróbcie jakiś dział w stylu plotki i ciekawostki a nie z takim bzdetem na stronę główną...
lisior
Pytanie w jaki sposób jest przeprowadzana ta dezynsekcja ? Zapewne byle jak.....a wszystko po to aby firma ja przeprowadzająca mogła ponownie ja wykonać i zarobić.......I wszystko gra, wszyscy szczęśliwi......... oprócz pasażerów........:)
arkady_gajdar
Jakie służby, takie pluskwy...

Powiązane: Pendolino na polskich torach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki