Plot Twist pracuje nad wersją gry "The Last Case Of Benedict Fox" na konsole PlayStation 5, premiera tytułu ma nastąpić w I kw. 2024 r. Po wydaniu gry na sprzęt Sony, spółka pokaże listę kolejnych projektów - poinformował producent gier w komunikacie prasowym.


"Obecnie pracujemy nad wersją gry (The Last Case Of Benedict Fox) dedykowaną platformie PlayStation 5. Szacujemy, że będzie to premiera 2.0 naszego tytułu i znacząco zwiększy zainteresowanie projektem. Szacujemy, że premiera wersji na konsole Sony nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Plot Twist Paweł Czapla.
Budżet produkcji wyniósł 6 mln zł; jak poinformowano w komunikacie, kilka dni po premierze Plot Twist odzyskało wszystkie środki zainwestowane w produkcję tytułu.
Po premierze gry na Play Station spółka ma zamiar ogłosić szczegóły kolejnych projektów, nad którymi pracuje.
"Obecny okres możemy określić momentem największych inwestycji w nasz katalog gier. Bez wątpienia po ostatniej premierze dysponujemy ogromnymi zasobami w postaci doświadczenia i oczekiwań graczy" - dodał prezes.
Zespół Plot Twist tworzy 30 osób. W planach studia jest stworzenie drugiego zespołu produkcyjnego i zwiększenie zatrudnienia.
Spółka Plot Twist zadebiutowała na NewConnect we wrześniu 2023 r. (PAP Biznes)
mcb/ ana/