PlayStation 5 wykryje i zablokuje oszukujących graczy

Nowa konsola Playstation 5 będzie wykrywała „cheaty”, czyli oszustwa w grach on-line. Jeśli gracz zostanie przyłapany na oszustwie, zostanie usunięty z sieci – informuje serwis komputerswiat.pl.

Sony złożyło właśnie wniosek patentowy autorskiego rozwiązania, które będzie wykrywało oszukujących graczy. System oprócz stosowanych przez graczy „cheatów” będzie także sprawdzał podłączoną do sieci konsolę pod kątem wszelkich niespójności w oprogramowaniu.

Jeśli system wykryje jakiekolwiek nietypowe zachowanie użytkownika, odmienne od wprowadzonych przez Sony wskaźników, ten zostanie wyrzucony z sieci PlayStation Network. System będzie mógł zawiesić użytkownika również jeszcze przed przystąpieniem do rozgrywki on-line.

Patent przewiduje także wprowadzenie tzw. biblioteki zasad, które będą mogli tworzyć sami twórcy gier.

Playstation 5 trafi na rynek pod koniec 2020 r. W sieci pojawiło się właśnie zdjęcie najnowszej konsoli Sony. To jednak nie egzemplarze, które trafią na rynek a tzw. devkity, czyli urządzenia dla deweloperów służące do testowania oprogramowania tworzonego na nową konsolę.

MKZ

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 xxpp

To nie jest PS5 tylko wersja deweloperska.

! Odpowiedz
0 4 degrengolada

ile razy już słyszałem takie "straszenie" a potem i tak było jak było. Dziecinada, ale niektórzy jak widać po komentarzach się boją, więc propaganda strachu okazała się skuteczna.

! Odpowiedz
20 28 atari65xe

"Jeśli system wykryje jakiekolwiek nietypowe zachowanie użytkownika, odmienne od wprowadzonych przez Sony wskaźników, ten zostanie wyrzucony z sieci PlayStation Network. System będzie mógł zawiesić użytkownika również jeszcze przed przystąpieniem do rozgrywki on-line."

To ma być rozrywka czy cyfrowy obóz koncentracyjny ? Trzeba być głąbem żeby za to płacić...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
21 24 jasiek2017

Jak kupisz konsole i oryginalne gry to bedziesz sie bawil do woli a jak bedziesz uzywal piratow i majstrowal w oprogramowaniu aby za darmo (nielegalnie) grac/korzystac z cudzej pracy to slusznie bedziesz zablokowany.

! Odpowiedz
10 21 atari65xe odpowiada jasiek2017

Zawsze mi się wydawało , że jeżeli coś kupuję to jest to moje i mogę z tym robić co chcę. Jeżeli ktoś mi proponuje , że mi coś sprzeda ale to on będzie kontrolował sposób w jaki tego używam to nie korzystam ...

! Odpowiedz
29 21 po_co odpowiada atari65xe

Ludziom wydaje się, że mogą przekraczać prędkość - a później robią szopie oczy jak dostaną mandat.
Zamiast spekulować na temat wynurzeń Twojego umysłu zawsze możesz się zastanowić nad tym co piszesz. Po pierwsze to nikt nie broni grzebać Ci w sprzęcie ale skończy się to utratą gwarancji co jest jak najbardziej słuszne bo dlaczego producent ma gwarantować, że Twoje grzebalstwo czegoś nie uszkodziło.
Po drugie kupujesz licencję na używanie gry, nie samą grę.
Po trzecie chcąc korzystać z infrastruktury sieciowej godzisz się na niestosowanie wspomagaczy aby nie uprzykrzać innym rozrywki.

Więc na przyszłość przeczytaj za co płacisz i do czego dobrowolnie i świadomie się zobligowałeś.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 21 atari65xe odpowiada po_co

Widać , że typowy, sfrustrowany niewolnik z Ciebie bo od razy robisz jakieś osobiste wycieczki.
Pewnie rypiesz w jakimś korpo na ratę za mieszkanko w mrówkowcu i skodę i dlatego jesteś takim wiernym piewcą tego systemu.

Ale przejdźmy do rzeczy:

Gdzie ja napisałem , że nie rozumiem jak działa mechanizm takiej sprzedaży ?

Rozumiem , że to licencja i napisałem , że trzeba być głąbem żeby się na to godzić i za to płacić.

Zanim zaczniesz udawać mądrego naucz się czytać ze zrozumieniem

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 po_co odpowiada atari65xe

Chciałbym wiedzieć który fragment mojej wypowiedzi stanowił jakąkolwiek formę lub próbę odwołania się do Twojej osoby. Poza tym, że zasugerowałem bujanie w obłokach to kompletnie nie interesuje mnie kim jesteś i czym się zajmujesz - w przeciwieństwie do Ciebie.

Oceniłeś mnie przy pierwszej możliwej okazji, argumentacja to raczej bardzo słaba i bardziej mylna niż mógłbyś to sobie wyobrazić.
W dodatku niczego nie udaję, a Ty ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 dziki_losos odpowiada atari65xe

> Zawsze mi się wydawało , że jeżeli coś kupuję to jest to moje i mogę z tym robić co chcę

Możesz, ale z drugiej strony usługa gry on-line na wielu graczy narzuca Ci konkretne warunki, pod którymi możesz przystąpić do takiej gry - inaczej graj sobie, ale w pojedynkę. Tak samo możesz brać sterydy, ale nie zostaniesz dopuszczony do udziału w igrzyskach olimpijskich. To wydaje się uczciwe.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 xiven odpowiada atari65xe

panie po_co zastanów się pięc razy zanim zaczniesz szukać "sprawiedliwości" w grach

gry raz kupione i tak mają płatne usługi dodatkowe Pay to Win

cheaterzy w grach byli są i będą LEGALNI i będą cie ogrywać, LEGALNIE, w świecie gier można brać sterydów dowoli i być dopuszczanym do gry, tylko chodzi o to żeby sterydy kupować od jedynego słusznego dilera i nabijać portfel twórców gry

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.