REKLAMA

Znamy ceny Sony PlayStation 5

Marcin Kaźmierczak2020-09-17 10:40redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-09-17 10:40

Konsola PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce 19 listopada 2020 r. Można już jednak składać przedpremierowe zamówienia. PlayStation 5 będzie oferowana w dwóch wersjach – kosztujących odpowiednio 1849 i 2299 zł.

Znamy ceny Sony PlayStation 5
Znamy ceny Sony PlayStation 5
fot. Aldeca Productions /

Jak informuje serwis Spidersweb, w niższej cenie będzie można kupić PlayStation 5 Digital Edition, czyli konsolę pozbawioną napędu optycznego, która nie będzie obsługiwała gier na płytach. Te będzie można kupować jedynie za pośrednictwem sieci. Co za tym idzie, nie będzie można zagrać na niej w gry zapisane na płytach, a wydane na poprzedni model konsoli – PlayStation 4.

Droższa PlayStation 5 z napędem Blu-ray Ultra HD kosztuje w Polsce 2299 zł. Do obu konsoli w cenie dołączony będzie kontroler DualSense. Obie są także wyposażone w szybsze od dotychczasowych dyski SSD o pojemności 825 GB. Urządzenia objęte będą 24-miesięczną gwarancją.

Aby cieszyć się z większych możliwości PlayStation 5, gracze będą musieli wyposażyć się w dodatkowo płatne urządzenia. Jak wylicza Spidersweb, za dodatkowy kontroler haptyczny DualSense, wykorzystujący dotyk przy odwzorowaniu poszczególnych ruchów, trzeba będzie zapłacić 319 zł, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Pulse 3D to koszt 449 zł, na kamerę HD trzeba będzie wydać dodatkowe 269 zł, a na pilota Media Remote 139 zł. Na taką samą cenę opiewa także stacja ładująca kontrolery DualSense.

Droższe mają być także same gry produkowane na PlayStation 5. Wysokobudżetowe gry tworzone przez Sony mają kosztować 80 euro, a nie 60 euro jak obecnie, co w Polsce zostanie przeliczone zapewne na 359 zł.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 71 748 95 14.

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
antek10
Parametrami XBOX jest lepszą ofertą. Szybszy procek i wiekszy dysk. Rozdzielczość 4k mają Xbox i PS5. Ponadto gry z Game pass od XBOXa chodza na kompie. PS5 raczej straci na tej nierównej wojnie zwłaszcza że gry na PS bedą droższe o $20 niż teraz.
tysiak35
plej jest najważniejszy będziemy grać przez cały kryzys

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki