REKLAMA
PIT 2023

Play podnosi opłaty. SMS-y i połączenia będą droższe

2020-01-02 08:35
publikacja
2020-01-02 08:35

Play szykuje podwyżki dla klientów korzystających z usług na kartę. Od 15 stycznia droższe będą m.in. krajowe połączenia oraz SMS-y.

fot. Dragana Gordic / / Shutterstock

Podwyżek w Play można było się spodziewać po wypowiedzi prezesa spółki, który spodziewał się wzrost cen usług mobilnych w Polsce. "Jesteśmy pewni, że w dłuższej perspektywie ceny będą stopniowo rosnąć z dwóch powodów: coraz większego zużycia danych i ewolucji otoczenia gospodarczego. Polscy klienci są gotowi płacić nieco więcej za komunikację mobilną" – powiedział prezes podczas telekonferencji dla analityków.

Dłuższa perspektywa nadeszła nieco szybciej i sieć zaczęła informować swoich klientów korzystających z usług na kartę o planowanych podwyżkach taryf. Wyższe opłaty od 15 stycznia 2020 roku dotyczyć będą:

  • krajowych połączeń głosowych oraz wideo na numery stacjonarne i komórkowe, a także połączeń głosowych w ramach roamingu UE – 30 groszy za minutę (obecnie jest to 29 groszy),
  • wiadomości SMS do krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych oraz wiadomości SMS w ramach roamingu UE - 19 groszy (obecnie jest to na ogół 9 groszy); zmiana nie dotyczy taryfy Play na Kartę odNOWA (29 groszy za SMS),
  • wymiany karty SIM/USIM z przyczyn leżących po stronie użytkownika – stawka będzie wynosić 19,99 zł. Usługa będzie bezpłatna, jeśli karta okaże się wadliwa lub zostanie skradziona. W tym drugim przypadku konieczne okaże się przedstawienie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia o kradzieży przez policję.

Wyższe opłaty dotyczyć będą zarówno klientów Play, jak i Red Bull Mobile.

DU

Źródło:
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
czytacz
Najlepiej mniej dzwonić i sms-ować wtedy zyski im spadną:)
iluminat
za głupawe reklamy w TV ktoś musi zapłacić. Nikomu nie polecam tego dziadostwa - wiecznie znikające pieniądze z konta przy wyłączonym telefonie. Co prawda po reklamacji oddali mi kasę na konto. Mam też Plusha / dziecko Plus i jest OK. 15G. interenetu i reszta bez ograniczeń za 24,99 zł. polecam - 0,00 problemów !!!. I bez łaski pal.za głupawe reklamy w TV ktoś musi zapłacić. Nikomu nie polecam tego dziadostwa - wiecznie znikające pieniądze z konta przy wyłączonym telefonie. Co prawda po reklamacji oddali mi kasę na konto. Mam też Plusha / dziecko Plus i jest OK. 15G. interenetu i reszta bez ograniczeń za 24,99 zł. polecam - 0,00 problemów !!!. I bez łaski pal..t..y z play - już po was.
iwonka50
Tak i jeszcze za tysiące nowych masztów, które powstają jak grzyby po deszczu. Już zaczynamy wyglądać jak Bangladesz.
vxb9370
Play wylądował na GPW, więc trzeba go wycisnąć jak cytrynkę i dać zarobić nowym inwestorom ;) Polecam zmianę operatora - jeśli będzie duży ruch do innych to nikt więcej z takimi pomysłami się nie wychyli.
eagleeye
Trzeba sobie to zrekompensować przez nasze połączenia
heyahbanana
Panie Jean-Marc Harion, Panu już dziękujemy, może Pan wracać skąd Pan przylazł czyli do AFRYKI!!! Tam niech Pan tłumaczy afrykańcom że są już gotowi na nieco wyższe ceny ;)
zzibi2
Niektóre sieci mają droższe połączenia krajowe niż na Ukrainę

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki