REKLAMA

Play podnosi opłaty za połączenia, wiadomości SMS i MMS-y

2021-02-19 10:10
publikacja
2021-02-19 10:10
fot. Karolis Kavolelis / Shutterstock

Play podnosi opłaty za podstawowe usługi. Droższe będą wiadomości SMS oraz MMS-y. Klienci Play zapłacą więcej także za połączenia głosowe oraz wideo w kraju.

Klienci sieci komórkowej Play muszą przygotować się na podwyżki podstawowych opłat. Więcej trzeba będzie zapłacić za wysyłanie wiadomości SMS, MMS oraz połączenia komórkowe i stacjonarne w Polsce.

Play podnosi ceny za połączenia

Play wprowadza nowy cennik w ofercie na kartę, zmiany dotyczą także klientów Red Bull Mobile. Nowe ceny wejdą w życie od 23 marca 2021. Dotyczą m.in. opłaty za połączenia głosowe lub wideo do krajowych operatorów. Klienci Play zapłacą 39 gr za minutę połączenia, do tej pory koszt wynosił 35 gr. Z kolei osoby posiadające "Play na Kartę odNowa" muszą przygotować się o podwyżkę z 39 gr na 45 gr za minutę.

Droższe będą także SMS-y. Opłata wrośnie z 20 do 25 gorszy za wysłanie jednej wiadomości. Więcej trzeba będzie także zapłacić za MMS-y na e-mail oraz MMS-y w roamingu w strefie Euro i ze strefy Euro. Od 23 marca będą kosztować 45 groszy. Podwyżka nie dotyczy osób korzystających z "Play na Kartę odNowa".

"23 marca 2021 roku zmienią się ceny połączeń, SMS i MMS do krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. Dotyczy to cen, które określiliśmy we wszystkich Cennikach tych ofert – za wyjątkiem tych połączeń i SMS-ów, które opisaliśmy tam jako Bezpłatne" – czytamy w komunikacie Play.

DF

Źródło:
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
killgore
Nie wierzę, meryt pisał, że w Polsce nie ma inflacji
and00
To nie jest tak że się płaci kilka dych miesięcznie i wszystko jest w cenie?
Nawet na kartę?
shadow_xx
W ofercie na kartę, póki nie aktywuje się pakietu obowiązują standardowe stawki. Tak jest u wszystkich krajowych operatorów. Można aktywować pakiety cykliczne, które będą się automatycznie odnawiały co 30 dni pod warunkiem, że na koncie jest wystarczająca ilość środków oraz ważne są połączenia wychodzące. W ofercie na kartę, póki nie aktywuje się pakietu obowiązują standardowe stawki. Tak jest u wszystkich krajowych operatorów. Można aktywować pakiety cykliczne, które będą się automatycznie odnawiały co 30 dni pod warunkiem, że na koncie jest wystarczająca ilość środków oraz ważne są połączenia wychodzące.

Swoją drogą play nieźle przyjanuszował w ofercie "internet na kartę". W regulaminie jest jeden ciekawy punkt:

"W przypadku niewykorzystania Pakietu Złotówek w Okresie ważności połączeń internetowych, niewykorzystana wartość
Pakietu Złotówek zostaje przeliczona na pakiet MB zgodnie ze stawką za krajową transmisję danych z Tabeli nr 1."

Kupując starter nigdzie nie ma o tym informacji. Na stronie też nie. Nie spotkałem się też z podobnym zapisem u innych operatorów. Jakoś u innych, kiedy mija ważność konta to przepadają jednostki pakietów (internetu, minut), blokują możliwość wykonywania połączeń, ale nie przepadają środki zgromadzone na koncie. W ten sposób play zamienił mi 30 zł na pakiet ok. 1,5 GB internetu, który chcąc wykorzystać, musiałem doładować konto, żeby była ważność połączeń wychodzących. Wyobraźcie sobie, że ktoś ma zgromadzone trochę więcej jak 30 zł i zapomniał doładować, żeby przedłużyć ważność konta.
zzibi2 odpowiada shadow_xx
nadaje się na karę od UOKIK
itso_akcjazaczepna
ah to ta usługa która jak miała swój czas była za droga albo jakoś trudno dostępna
shadow_xx
W dobie komunikatorów dających znacznie wieksze możliwości mmsy nie mają najmniejszego sensu, ale są osoby, które nie posiadają smartfonów a chciałyby się podzielić zdjęciem z innymi.
zzibi2
prywatnie może nie koniecznie, ale służbowo już raczej tak - chcesz coś pokazać klientowi na szybko to nie będziesz go prosił o "zostanie znajomymi"
zzibi2
jakie muszą? konkurencja czeka z otwartymi ramionami

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki