REKLAMA

Płatność w e-sklepach niekoniecznie przez internet

2016-09-14 04:22
publikacja
2016-09-14 04:22

Co drugi klient banku robi zakupy w internecie, ale wciąż najczęściej płacimy gotówką przy odbiorze.

fot. phovoir / / YAY Foto

W tegorocznym badaniu Związku Banków Polskich oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej taką formę płatności zadeklarowało 16 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu wśród najbardziej popularnych form znalazł się przelew wykonywany w momencie zakupu przez bankowość elektroniczną.

Kolejne 12 proc. respondentów wskazało, że szuka na stronie sklepu logo swojego banku. Płatność typu pay-by-link jak mbankowy mTransfer czy obsługiwany przez KIR Paybynet cieszą się dość dużą popularnością, bo są wygodniejsze niż zwykłe przelewy.

"Kupujący nie musi wpisywać danych do przelewu w systemie bankowości internetowej, ponieważ są one wypełniane automatycznie. W ten sposób spada ryzyko popełnienia błędu, a także minimalizuje się zagrożenia ze strony cyberprzestępców, którzy coraz częściej wykorzystują technikę podmieniania kopiowanego przez klienta numer rachunku na numer konta kontrolowany przez oszustów" - mówi Artur Wojtczuk, dyrektor odpowiedzialny za obszar płatności internetowych w KIR.

Z badania wynika, że 6 proc. klientów banków przy finalizacji e-zakupów szuka logo systemu płatności, który zna, a 5 proc. płaci kartą kredytową. (PAP)

pd/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~głupcze
Lepiej zapłacić przy odbiorze parę złotych więcej I spać spokojnie, wiedząc że nie stracisz pieniędzy z powodu wysłanej paczki pod błędny adres, uszkodzenia paczki itd.
~ZenonKa
Trudno się dziwić, biorąc pod uwagę chociażby ostatnie (jak dla mnie skandaliczne) poczynania InPostu. Paczki dostarczane nie tym osobom, co trzeba, czy puste skrytki w paczkomatach. Nic dziwnego, ze ludzie wola się zabezpieczyć i zapłacić przy odbiorze mając pewność, ze towar jest u drzwi.
~mysl
ponownie tendencyjny artykul: wiekszosc tak robi wiec zrob tak i ty a my zarobimy wiecej (przy odbiorze jest extra platne). Co jeszcze wymysla zeby zagarnac wiecej kasy ehhhh

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki