REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Platige Image ma umowę z TVP

2018-07-06 07:55
publikacja
2018-07-06 07:55
Platige Image ma umowę z TVP
Platige Image ma umowę z TVP
fot. Krzysztof Sitkowski / Gazeta Polska / / FORUM

Platige Image zaprojektuje nową oprawę graficzną „Wiadomości”. Wcześniej spółka podpisała umowę z Polsatem na przygotowanie oprawy Ligi Mistrzów.

Umowa dotyczyć ma „kompleksowego zaprojektowania i wykonania” oprawy graficznej „Wiadomości”, przy wykorzystaniu technologii Vizrt. Jak informuje Platige Image, umowa została zawarta na 21 miesięcy, a jej wartość wynosi 8 proc. przychodów ze sprzedaży za 2017 r., czyli około 5,6 mln zł.

W czerwcu Platige Image porozumiała się z Polsatem w sprawie zaprojektowania oprawy telewizyjnej spotkań Ligi Mistrzów i Ligi Europy, do których stacja Zygmunta Solorza pozyskała prawa. Jak informuje spółka, wartość umowy z Polsatem nie przekracza 2,8 mln zł.

Platige Image to studio filmowe, produkcyjne i animacyjne założone w 1998 roku, które najbardziej znane jest z filmów w reżyserii Tomasza Bagińskiego (obecnie członek rady nadzorczej). Od 2011 r. spółka notowana jest na NewConnect. O Platige Image szczególnie głośno zrobiło się rok temu, za sprawą podpisania wstępnej umowy z Netfliksem dotyczącej przeniesienia na mały ekran „Wiedźmina”.

Akcje Platige wyceniane są obecnie na 44 zł. To wyraźnie mniej od szczytu wyznaczonego po pojawieniu się informacji o współpracy z Netflixem. Ostatni kwartał akcjonariusze mogą zaliczyć jednak do udanych, ponieważ walory spółki odbiły od lokalnego dna na poziomie 24 zł.

MZ

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
silas1990
Kurde, ceni się ten PLATIGE IMAGE. 6 milionów za 30 sekundową czołówkę.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki