REKLAMA

Planujesz remont? Przygotuj się na koszty

2021-04-12 06:50
publikacja
2021-04-12 06:50
Planujesz remont? Przygotuj się na koszty
Planujesz remont? Przygotuj się na koszty
fot. Rene Asmussen / / Pexels

W górę poszły nie tylko ceny usług remontowych, ale też materiałów budowlanych. Ceny rosną z miesiąca na miesiąc - podaje poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza" i wyjaśnia: pandemia sprawiła, że Polacy jeszcze chętniej zmieniają swoje wnętrza.

W poniedziałek "GW" opisuje badania zrealizowane na zlecenie sieci sklepów Bricomarché. Wynika z nich, że 73 proc. badanych zdecydowało się na przeprowadzenie prac remontowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

"Pandemia sprawiła, że Polacy jeszcze chętniej zmieniają swoje wnętrza, a także coraz częściej korzystają z udogodnień, jakie oferuje im rynek e-commerce. Jednym z trzech najczęściej kupowanych produktów są farby" – mówi Magdalena Wiśniewska, kierownik działu zarządzania projektami w Bricomarché, cytowana przez "GW".

"Planując remont, trzeba liczyć się z niemałymi kosztami. Drożeją przede wszystkim usługi" - podkreśla "GW". Według niej z danych serwisu WielkieBudowanie.pl wynika, że w marcu bardzo podrożały usługi malarskie – miesiąc do miesiąca aż o 4,4 proc. Montaż paneli podłogowych zdrożał o 3,1 proc., usługi stolarskie i parkieciarskie o 2,4 proc.

"Wraz z nadejściem sezonu na remonty i odświeżanie lokali cen w branży wykończeniowej mają już tendencję rosnącą. I tak pozostanie co najmniej do lipca" – przewidują analitycy serwisu cytowani przez dziennik.

Gazeta zauważa też, że drożeją materiały budowlane. "Z analizy Grupy PSB, do której należą sklepy Mrówka i Profi, wynika, że ceny w lutym 2021 r. wzrosły średnio o 2,6 proc. w stosunku do lutego 2020 r. Najbardziej podrożały płyty OSB (14 proc.), sucha zabudowa (10,6 proc.), wapno (6,5 proc.). Drożeją też farby i lakiery. Ceny tych ostatnich będą jeszcze szły w górę. Polski Związek Producentów Farb i Klejów podkreśla, że na rynku chemii budowlanej obserwuje się gigantyczne podwyżki, nienotowane od kilku lat" - podaje "GW". (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
exio
Forumowi "eksperci" twierdzą, że te, w ich mniemaniu, "kosmetyczne" wzrosty cen nie spowodują wzrostu cen mieszkań a wręcz spadki. Więc łapy między pupę a siedzenie i czekamy na spadki.
khh
Ale jak to podrozaly?? Przeciez w Polsce nie ma prawdziwej inflacji, a ta oficjalna to tylko efekt sztucznych podwyzek cen wywozu smieci i tego, ze najlepiej w Europie przechodzimy kryzys pandemiczny. Prawda?

Powiązane: Remont i wykończenie mieszkania

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki