REKLAMA

Powstał plan odbudowy Hiszpanii

2020-08-31 18:10
publikacja
2020-08-31 18:10
fot. Europa Press/R.Rubio.Pool / ZUMA Press

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez przedstawił w poniedziałek dziesięcioletni plan odbudowy gospodarki kraju po koronakryzysie.

Podczas wystąpienia zorganizowanego po spotkaniu z hiszpańskimi przedsiębiorcami i przedstawicielami związków zawodowych Sanchez przedstawił "Program odbudowy, przekształceń i odporności".

Wyjaśnił, że dokument, który niebawem zostanie skierowany do władz UE, zawiera wytyczne dla odbudowy gospodarki Hiszpanii. Dodał, że opierają się one przede wszystkim na innowacjach cyfrowych.

“Plan ten jest kontynuacją działań politycznych (…) zatwierdzonych w ostatnich miesiącach przez rząd w celu pokonania zagrożenia sanitarnego i kryzysu wywołanego przez pandemię” - podkreślił Sanchez.

Premier zaznaczył, że w ciągu najbliższych sześciu lat dzięki środkom unijnym władze Hiszpanii będą mogły zarządzać łączną kwotą 140 mld euro. Dodał, że część z tych środków zostanie przeznaczona m.in. na działania służące transformacji ekologicznej.

Z danych opublikowanych na początku sierpnia przez Krajowy Urząd Statystyczny (INE) w Madrycie wynika, że w ujęciu kwartał do kwartału spadek PKB w Hiszpanii wyniósł pomiędzy kwietniem a czerwcem 18,5 proc., zaś w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 r. był on jeszcze większy, osiągając 22,1 proc.

Marcin Zatyka

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
To czad. U nas były jedynie plany pięcioletnie.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki