REKLAMA

Placówki bankowe zamknięte w Wigilię. W Sylwestra będą działać krócej

2021-12-21 11:15, akt.2021-12-24 12:51
publikacja
2021-12-21 11:15
aktualizacja
2021-12-24 12:51
Placówki bankowe zamknięte w Wigilię. W Sylwestra będą działać krócej
Placówki bankowe zamknięte w Wigilię. W Sylwestra będą działać krócej
fot. Robson90 / / PKO BP

Placówki większości banków będą zamknięte w Wigilię. Natomiast w Sylwestra część oddziałów będzie działać w skróconych godzinach pracy. Przeanalizowaliśmy godziny otwarcia punktów stacjonarnych banków w okresie świąteczno-noworocznym.

Banki zapowiedziały zmiany w godzinach pracy oddziałów w Wigilię oraz Sylwestra. Większość placówek w 24 grudnia 2021 r. będzie zamknięta, wynika z komunikatów prasowych oraz informacji na stronach internetowych banków. W Wigilię zamknięte będą oddziały Alior Banku, Credit Agricole, Banku Millennium, Banku Ochrony Środowiska, Banku Pekao, Banku Polskiej Spółdzielczości, City Handlowego, Getin Banku, mBanku oraz Santander Banku Polska.

Również placówki PKO Banku Polskiego, w większości przypadków, będą nieczynne w wigilię Bożego Narodzenia, wynika z informacji o godzinach otwarcie palcówek zamieszczonej na stronie internetowej PKO.

Zamknięte będą także oddziały ING Banku Śląskiego z jednym wyjątkiem – placówkami zlokalizowanymi na terenie galerii handlowych. Jednocześnie ING podaje, że dostępność punktów bankowych w centrach handlowych będzie ograniczona.

Sylwester – krótsze godziny otwarcia oddziałów

Podczas świąteczno-noworocznych tygodni dobrze jest wcześniej sprawdzić godziny, w których czynny jest oddział banku, który planujemy odwiedzić. W Sylwestra godziny otwarcia placówek bankowych będą z reguły krótsze niż w "zwykły" dzień roboczy lub zamknięte. Do tej drugiej grupy należą punkty PKO Banku Polskiego, ING Banku Śląskiego oraz Credit Agricole.

Do godziny 13:00 w piątek (31 grudnia) otwarte będą placówki Banku Ochrony Środowiska, Banku Millennium, Banku Polskiej Spółdzielczości oraz Citi Handlowego. Dłużej, do godziny 14:00 otwarte będą oddziały Banku Pekao oraz Alior Banku. Jednocześnie "z uwagi na pandemię, w Sylwestra wybrane placówki mogą być zamknięte lub pracować krócej" - podaje Pekao w komunikacie prasowym.

Klienci mBanku najwięcej czasu na skorzystanie z usług oddziałów będą mieć w punktach znajdujących się w galeriach handlowych. 31 grudnia 2021 r. będą czynne do godziny 17:00. Krótsze godziny otwarcia przewidziane są dla pozostałych placówek - do godziny 15:00. Natomiast Centra Bankowości Prywatnej będą otwarte do godziny 13:00.

Kliknij, aby przejść dalej (Bankier.pl)

DF

Źródło:
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
wizytator
Zaraz, zaraz. Banki zamknięte w soboty niedziele i święta. Przelewu też nie zrobisz, a handelek mydłem i powidłem musi być? A ktoś już z głodu umarł bo jogurcika w niedziele nie mógł kupić?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki