Piontkowski: Podwyżka dla nauczycieli obowiązuje

2020-06-03 08:50
publikacja
2020-06-03 08:50

Na razie budżet nie został znowelizowany, dopóki budżet nie został zmieniony, podwyżka obowiązuje - powiedział w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski pytany o wrześniową podwyżkę dla nauczycieli.

/ fot. Krystian Maj / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Minister edukacji w środę w Polskim Radiu 24 pytany był m.in. czy zgodnie z zapowiedziami nauczyciele dostaną we wrześniu tego roku podwyżkę.

"Na razie budżet nie został znowelizowany. Subwencja, zakładająca także środki na podwyższone wynagrodzenia nauczycieli od września, jest systematycznie wypłacana samorządom. Dopóki budżet nie został zmieniony, ta podwyżka obowiązuje" - odpowiedział szef MEN.

Zgodnie z ustawą budżetową na 2020 r. płace nauczycieli mają wzrosnąć o 6 proc. od września tego roku. W tzw. ustawie okołobudżetowej zapisano, że nauczyciele mają otrzymać podwyżkę nie później niż do 30 września 2020 r., z wyrównaniem od 1 września. W związku z zaplanowaną podwyżką zwiększona została subwencja oświatowa - wynosi 49 mld 835 mln 775 tys. zł, jest wyższa od ubiegłorocznej o 6,2 proc.

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (4)

dodaj komentarz
ryszard_mlynarski
Powinni teraz strajkować. Przecież musieli się nauczyć obsługi komputera więcej niż Facebook. Dla większości nauczycieli to wyzwanie przekraczające ich intelekt. A PISiory nawet nie zrobiły im szkoleń z obsługi ctrl-c i ctrl-v.
eagleeye
A ile podwyżki otrzymają rodzice za uczenie dzieci szanowny Panie Ministrze Edukacji Narodowej ?!?!?
techs
Dzieci są Twoje czy państwowe? Niech rodzice biorą odpowiedzialność trochę za wychowanie, trafiło się zamknięcie szkół i wyciąganie łapek po pieniądze nas wszystkich, bo masz dziecko? 500+ nie starczy? Gdzie tu logika...
sztos1
PODWYŻKI DLA NAUCZYCIELI m.in. WF , PLASTYKI , MUZYKI etc. . Oj narobili się oni przez te ostatnie 75 di oj narobili

Powiązane: Zarobki nauczycieli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki