Pieskow: Kreml czeka na odpowiedź ws. odczytu czarnej skrzynki Su-24

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w czwartek, że strona rosyjska wciąż czeka na odpowiedź partnerów w kwestii gotowości lub braku chęci do wzięcia udziału w odczycie tzw. czarnej skrzynki z zestrzelonego przez tureckie samoloty rosyjskiego Su-24.

Sekretarz prasowy prezydenta Rosji powiedział dziennikarzom, że na razie żadne z obcych państw nie odpowiedziało na propozycję udziału w ekspertyzie.

"O ile mi wiadomo, na razie nie było żadnych odpowiedzi, wciąż czekamy na odpowiedź o gotowości do wzięcia udziału tych czy innych państw lub jej braku" - oświadczył Pieskow.

W odpowiedzi na prośbę dziennikarzy o uściślenie, czy zaproszenie skierowano do jeszcze jakiegoś kraju poza Wielką Brytanią, Dmitrij Pieskow oznajmił, że tym zajmuje się Ministerstwo Obrony.

Poradził też, by do resortu obrony skierować pytanie, do kiedy Rosja będzie czekać na odpowiedź partnerów w kwestii ich ewentualnego udziału w ekspertyzie.

Prezydent Rosji Władimir Putin, któremu we wtorek dostarczono rejestrator parametrów lotu, czyli tzw. czarną skrzynkę bombowca strąconego przez Turków, powiedział, by otworzyć ją w obecności ekspertów międzynarodowych.

Putin zaprosił w środę brytyjskich specjalistów do udziału w odczytaniu danych z czarnych skrzynek. Zrobił to w trakcie rozmowy telefonicznej z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem.

Zestrzelenie 24 listopada przez Turcję rosyjskiego bombowca Su-24 na pograniczu turecko-syryjskim spowodowało wzrost napięcia między Rosją a Turcją. Moskwa w odpowiedzi na strącenie samolotu, który zdaniem Ankary wtargnął w turecką przestrzeń powietrzną, a w opinii Kremla pozostawał w syryjskiej strefie lotów, wprowadziła embargo na szereg tureckich produktów żywnościowych i zawiesiła współpracę międzypaństwową w rożnych dziedzinach.(PAP)

mmp/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Jan

Nikt nie wierzy Putinowi i slusznie go olewaja a on niech dalej skomli.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil