REKLAMA

Pierwszy raz od kwietnia do Tajlandii przybyli zagraniczni turyści

2020-10-20 18:50
publikacja
2020-10-20 18:50
fot. VisionPic.net / Pexels

Do Tajlandii we wtorek przybyli pierwsi zagraniczni turyści od kwietnia, kiedy to zakazano lotów komercyjnych w związku z epidemią koronawirusa. 39 osób przyleciało do Bangkoku z Szanghaju - poinformowały władze portu lotniczego Suvarnabhumi.

Turyści przybyli jako pionierzy programu specjalnej wizy turystycznej, opracowanego przez władze Tajlandii w celu ożywienia sparaliżowanej przez pandemię turystyki.

Zgodnie z planem turyści przybywający do Tajlandii, którzy zobowiązują się do pobytu przez co najmniej 30 dni, otrzymują specjalne 90-dniowe wizy, które mogą być dwukrotnie przedłużane. Po przybyciu muszą dwa tygodnie przebywać na kwarantannie w hotelu lub szpitalu, a także trzy razy uzyskać negatywny wynik testów na obecność koronawirusa. Dopiero wtedy będą mogli swobodnie się poruszać.

W komunikacie prasowym wydanym przez lotnisko zacytowano jednego z jego kierowników operacyjnych, Kittiponga Kittikachorna, który powiedział, że jest ono gotowe na przylot turystów, przeprowadzenie testów i podanie wyników w 90 minut. Dodał, że przybywający do kraju trzy razy mają na lotnisku mierzoną temperaturę.

Przedstawicielom mediów nie wolno było spotkać się z turystami.

Co najmniej dwie inne grupy z Chin mają przylecieć do Tajlandii jeszcze w tym miesiącu, a ministerstwo turystyki spodziewa się około 400 zagranicznych gości na początku listopada.

Rząd prognozuje, że w tym roku kraj może odwiedzić zaledwie 6,7 mln zagranicznych turystów, po rekordowych 39,8 mln w 2019 r. (PAP)

kib/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki