REKLAMA
NIE PRZEGAP

Pierwszy przypadek zakażenia człowieka nowym wirusem ptasiej grypy A(H5N8)

2021-02-20 21:04
publikacja
2021-02-20 21:04
Pierwszy przypadek zakażenia człowieka nowym wirusem ptasiej grypy A(H5N8)
Pierwszy przypadek zakażenia człowieka nowym wirusem ptasiej grypy A(H5N8)
fot. ImageFlow / / Shutterstock

W Rosji wykryto pierwszy na świecie przypadek zakażenia człowieka nowym wirusem ptasiej grypy A(H5N8) – poinformował Rospotriebnadzor, urząd chroniący prawa konsumentów, w tym w sferze zdrowia. Pracownicy farmy drobiu mieli zakazić się od ptaków.

„Wirus nie przenosi się na razie z człowieka na człowieka” – zapewniła szefowa urzędu Anna Popowa. Poinformowała, że wirusem zakaziło się w grudniu siedmiu pracowników fermy na południu Rosji.

Jak powiedziała Popowa, jest to pierwszy na świecie potwierdzony przypadek zakażenia się ludzi nowym szczepem wirusa A(H5N8).

„Wszystkie siedem osób czuje się dobrze, przebieg choroby był łagodny” – przekazała Popowa. U wszystkich siedmiu pacjentów zaobserwowano „reakcję immunologiczną na wirusa”.

„Na razie zaobserwowaliśmy, że nowy wirus może być przekazywany pomiędzy ptakiem i człowiekiem, pokonał barierę międzygatunkową” – powiedziała Popowa.

Przenoszenia się wirusa pomiędzy ludźmi dotąd nie zaobserwowano, jednak, jak zaznaczyła urzędniczka, „czas pokaże, na ile szybko kolejne mutacje będą w stanie pokonać i tę barierę”.

Rosja przekazała informację o pierwszym przypadku zakażenia się nowym wirusem przez człowieka do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Jak dodała Popowa, rosyjscy naukowcy z centrum badawczego Rospotriebnadzoru Wektor umieścili dane na temat wirusa A(H5N8) w międzynarodowej bazie GISAID. (PAP)

just/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
janekmaly
Tak jak z komputerem, jak coś nie do końca działa to RESTART i od nowa jedziemy.
Zauważcie że ostatnimi czasy uwzięli się na wszystkie zwierzęta hodowlane - celem jest likwidacja hodowli, mięso ma zostać zastąpione mięsem syntetycznym (oczywiście w imię walki z wirusami i emisją gazów z pierdów krów). A Bill G. już zaciera ręce
Tak jak z komputerem, jak coś nie do końca działa to RESTART i od nowa jedziemy.
Zauważcie że ostatnimi czasy uwzięli się na wszystkie zwierzęta hodowlane - celem jest likwidacja hodowli, mięso ma zostać zastąpione mięsem syntetycznym (oczywiście w imię walki z wirusami i emisją gazów z pierdów krów). A Bill G. już zaciera ręce bo jak się okazuje od dawna skupował tereny rolne w USA i teraz jest największym posiadaczem ziemi rolnej w stanach. Szykujcie się na roślinne kotleciki.
abcx
Wirusów jest niewątpliwie pierdyliard różnych i więcej jest jeszcze nie odkrytych niż odkrytych.
I co w związku z tym? Mamy do końca życia w domach zamknięci siedzieć?
samsza
W Korei płn. by go od razu zastrzelili.
itso_akcjazaczepna
już dobrze spokojnie
music: https://www.youtube.com/watch?v=1xyGNvst70U
darius19
dobrze ze chociaz wczesnie wykryty
remo87
Czyli teraz do końca życia będziemy mieli lokdałny?
Dajcie se już spokój z tymi pandemiami, choroby były, są i będą dlatego trzeba żyć normalnie!
Tym bardziej, że przy obecnym rozwoju medycyny zdziesiątkowanie populacji nam nie grozi.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki