REKLAMA

Pierwsze recenzje Cyberpunk 2077 bardzo pozytywne, chociaż gra wymaga poprawek

2020-06-25 20:06
publikacja
2020-06-25 20:06
fot. CD Projekt Red / www.cyberpunk.net

Dziennikarze branżowi i youtuberzy, którzy zapoznali się z Cyberpunk 2077, grą przygotowywaną przez CD Projekt Red, w swoich wstępnych recenzjach piszą o pozytywnych wrażeniach i ogromnym potencjale produkcji, ale zwracają też uwagę, że gra wymaga jeszcze licznych poprawek.

Recenzje graczy, którzy w ostatnich dniach mieli okazję przez cztery godziny pograć w Cyberpunk 2077, ukazały się bezpośrednio po zakończeniu pokazu Night City Wire, który odbył się w czwartek.

Podczas Night City Wire CD Projekt Red ogłosił, że wspólnie z japońskim studiem animacji Trigger oraz platformą Netflix, stworzy 10-odcinkowy serial anime Cyberpunk: Edgerunners, którego akcja umieszczona będzie w świecie gry Cyberpunk 2077.

W czasie prawie półgodzinnej prezentacji pojawiły się również m.in. nowy trailer, nowe szczegóły graficzne i fabularne, przedstawiono nową postać w grze Adam Smasher, a także zamieszczono wypowiedzi programistów pracujących nad Cyberpunk 2077. Kolejna tego typu prezentacja ma się odbyć w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Bardzo pozytywnie o swoich pierwszych wrażeniach z gry wypowiedział się Andy Kelly z PC Gamer. Napisał on m.in, że po czterech godzinach ekscytującej gry ma on wielką ochotę na więcej.

Mateusz Zdanowicz z Eurogamer stwierdził krótko, że CD Projekt Red znowu czaruje graczy swoją produkcją.

"W Cyberpunk 2077 grałem cztery godziny. Choć był to sam początek gry, a więc nie można było sprawdzić zaawansowanych perków czy wszczepów i najbardziej rozbudowanych misji, nie sposób zaprzeczyć, że nowe dzieło CD Projekt Red robi ogromne wrażenie - nawet mimo widocznego braku ostatecznych szlifów (znikające samochody czy dziwacznie zachowujący się przechodnie, to częsty widok), co pozwala zrozumieć niedawne, kolejne już przesunięcie daty premiery" - napisał.

Ocenia, że Cyberpunk 2077 nie jest jeszcze perfekcyjnie dopracowany i dobrze, że przesunięto premierę.

"Cztery godziny spędzone z grą odsłaniają jednak jej niesamowity potencjał. Świetne dialogi, intrygująco zapowiadająca się historia, ciekawe aktywności poboczne, swoboda rozgrywki i rozwoju bohatera - wszystko to bez dwóch zdań wynagrodzi długie oczekiwanie na tę jedną z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat" - napisał dziennikarz portalu Eurogamer.

Ian Walker z serwisu branżowego Kotaku ocenia, że Cyberpunk 2077 jest "złożony i przytłaczający, ale to działa".

"Nawet po czterech godzinach gry nie mam przekonania, że potrafię już dobrze poruszać się we wszystkim, co Night City ma co zaoferowania. Ale nie mogę się doczekać, żeby ponownie zagrać w Cyberpunka 2077" - napisał Walker.

Dziennikarz Komputer Świat Łukasz Gołąbiowski jest zdania, że Cyberpunk 2077 to najambitniejsze RPG ostatnich lat, które wymaga jednak licznych szlifów.

"Całościowo, gdy spojrzymy na rozmiary Night City i to, ile się dzieje na ekranie, gra może robić ogromne wrażenie. Tyle że ponownie momentami czar pryska, gdy zaczniemy się przyglądać szczegółom w otwartym świecie" - napisał Gołąbiowski w recenzji na stronie Komputer Świat.

"To szalenie ambitna i rozbudowana produkcja, w której największe wrażenie robi szczegółowość, wiarygodność i rozmach świata. Ogromny plus należy się także za kreator postaci, klimat, sposób prowadzenia dialogów, angażującą od początku historię, nowatorski braindance oraz koniec końców oprawę graficzną, która jednak wymagać będzie pewnych szlifów pod kątem optymalizacji" - dodał.

Z kolei Piotr Grabiec z portalu Spider'sweb ocenia, że chociaż gra robi ogromne wrażenie, to jednak nie jest grą bez wad.

"Podczas gdy fabuła i świat przedstawiony to już teraz najwyższa półka, tak sama gra wypada na tym etapie... różnie. Nadal nie jestem przekonany do jednego z jej najważniejszych elementów, czyli mechaniki strzelania - nie sprawia mi ono aż takiej frajdy, jak powinno. Czy to się zmieni do premiery? Trudno dziś powiedzieć, ale na razie wymiana ognia nie zachwyca" - napisał Piotr Grabiec.

W ubiegłym tygodniu CD Projekt poinformował o przesunięciu po raz drugi daty premiery gry "Cyberpunk 2077" na 19 listopada 2020 roku. Wcześniej planowano, że premiera nastąpi 17 września 2020 roku. Przedstawiciele spółki zapowiadali kilka dni temu, że termin listopadowy jest ostateczny i nie zakładają oni dalszych opóźnień daty premiery. (PAP Biznes)

pr/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki