REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Pierwsi śmiałkowie postawili na zejście kursu funta do parytetu z dolarem

Marek Wierciszewski2016-10-07 17:54
publikacja
2016-10-07 17:54

Traderzy z rynku opcji oszacowali prawdopodobieństwo spadku wartości funta w ciągu 12 miesięcy do parytetu z dolarem na 7 proc. - oblicza agencja Bloomberg.

fot. LUKE MACGREGOR / / FORUM

W ostatnich dniach wystawiono opcje, które będą miały przy rozliczeniu jakąkolwiek wartość tylko wtedy, gdy funt spadnie do parytetu z dolarem, wynika z danych amerykańskiej izby rozrachunkowej. W piątek prawdopodobieństwo takiego zdarzenia w ciągu 12 miesięcy sięgnęło 7 proc., szacuje, oparty na wynikającej z wycen opcji oczekiwanej zmienności, model prognostyczny Bloomberga. Jeszcze dzień wcześniej takie prawdopodobieństwo było oceniane ponad dwukrotnie niżej.

- Pojawienie się pozycji nastawionych na dojście notowań funta do parytetu z dolarem może zarówno oznaczać, że ci gracze spodziewają się tak znaczącego ruchu, jak i być próbą zabezpieczenia się przez nich przed takim scenariuszem. To nie jest dominujący pogląd, jednak z pewnością spadkowa tendencja na rynku funta jest nietknięta – komentował w rozmowie z Bloombergiem Neil Jones, dyrektor w banku Mizuho.

W piątek, w godzinach handlu w Azji, notowania funta zanurkowały o 6,1 proc., pogłębiając 31-letnie minimum do 1,1864 USD. Najnowsza fala wyprzedaży funta to efekt deklaracji brytyjskiej premier Theresy May, że Wielka Brytania złoży wniosek o opuszczenie Unii Europejskiej do końca marca. Mimo odrobienia części strat funt kończył tydzień zniżką o 4,0 proc., największą od referendum w sprawie opuszczenia UE.

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (31)

dodaj komentarz
~ed
O ile w US jest sporo firm klasy top jak google dhl boeing itp to UK zyje glownie ze szkol angielskiego dla obcokrajowcow oraz bankow i turystyki. I tyle. Do tego nieruchomosci w Londonistanie runa bo kto lubi wydac majatek w miescie kolorowych ludzi i meczetow
~SS
W 2015 "eksperci" twierdzili, że obecny rok wraz z 4 podwyżkami FED-u spowoduje parytet eurodolara. 3/4 roku za nami. Podwyżki nie było ani jednej i do parytety daleko. Nie stawiałbym na te śmiałe tezy ;-)
~Sakitoru
Parytetu nie bylo i juz nie bedzie, wykres zlota wykres sp500 wykres eur/dolar, jak się mocniej oslabi dolar a juz jest w trendzie i zaczną się go pozbywac grube ryby, to i inflacja im się pokaze, 2 cyfrowa, ciekawe co wtedy zrobią jak sp500 będzie się zwijac..... podniosą stopy??? zarzną giełdę i dojczebank. Będzie ciekawie.
~opop
Nikt natomiast nie mówi o tym że złotówka w końcu padnie dzięki naszemu rządowi tysiąclecia :)
~ra
moje obserwacje to złoty jest przynajmniej w 100% niedowartściowany w stosunku do usd, 95% usd to tylko papier a złoty może tylko w 5% to papier!!!!
wartość usd opiera się tylko i wyłącznie na sile militarnej i zaufaniu do gospodarki amerykańskiej ,że nie upadnie i nic więcej!!!!
~Jan odpowiada ~ra
Polska za to to ma świetnie prosperującą gospodarkę? 85% gospodarki to kapitał zagraniczny. Wystarczy że zagraniczni inwestorzy się wycofają i zmienią kraj na tańszy to "polska" gospodarka leży i kwiczy. Dolar stoi nie tylko na sile militarnej ale również na ropie i potężnych korporacjach. Polska za to nie Polska za to to ma świetnie prosperującą gospodarkę? 85% gospodarki to kapitał zagraniczny. Wystarczy że zagraniczni inwestorzy się wycofają i zmienią kraj na tańszy to "polska" gospodarka leży i kwiczy. Dolar stoi nie tylko na sile militarnej ale również na ropie i potężnych korporacjach. Polska za to nie ma nic swojego praktycznie.
~Eduardo odpowiada ~ra
porównywanie dolara amerykańskiego do złotego jest nieuzasadnione. dolar to waluta, którą posługuja się również ludzie poza USA stąd na pewnoo jest więcej dolarów niż odzwierciedla to gospodarka amerykańska a złoty to pieniądz lokalny.
Niemniej słusznie piszesz, że 'wartość dolara opiera się (....) na
porównywanie dolara amerykańskiego do złotego jest nieuzasadnione. dolar to waluta, którą posługuja się również ludzie poza USA stąd na pewnoo jest więcej dolarów niż odzwierciedla to gospodarka amerykańska a złoty to pieniądz lokalny.
Niemniej słusznie piszesz, że 'wartość dolara opiera się (....) na zaufaniu do gospodarki amerykańskiej" . i tu widać że zaufanie ma wartość. Ludzie ufaja - wiedzą, że mając dolara nie stracą.
Kto zaufa gospdarce / krajowi z nieprzewidywalnym / nieobliczalnym rządem, zwłaszcza takim jak obecny w Polsce? część tak - ci z większą tolerancją ryzyka, większość nie.
~seth odpowiada ~Eduardo
to zaufanie również jest dlatego że nie ma alternatywy dla $! przynajmniej na teraz i w bliżej określonej przyszłości
~koleś odpowiada ~Jan
na ich miejsce powstaną polskie fabryki. Tylko problem w tym, że odbudowujemy nasz rynek pracy a za x lat zaś jacyś podstawieni piewcy wolności wszystko rozpi.... I zaś będziemy u punktu wyjścia. polska w okresie międzywojennym ogromny postęp zrobiła to nastała 2 wojna i wszystko zniszczyła. Potem za PRL dziadkowie na ich miejsce powstaną polskie fabryki. Tylko problem w tym, że odbudowujemy nasz rynek pracy a za x lat zaś jacyś podstawieni piewcy wolności wszystko rozpi.... I zaś będziemy u punktu wyjścia. polska w okresie międzywojennym ogromny postęp zrobiła to nastała 2 wojna i wszystko zniszczyła. Potem za PRL dziadkowie odbudowywali wszystko kamień po kamieniu i przyszli piewcy wolności i oddali przemysł zagranicy.

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki