REKLAMA

Piąta kancelaria z USA złożyła pozew zbiorowy przeciwko CD Projektowi

2021-01-11 23:34
publikacja
2021-01-11 23:34
CD Project

Firma RM Law złożyła pozew zbiorowy przeciwko CD Projektowi w związku z nieudaną premierą gry "Cyberpunk 2077" na konsolach Xbox i PlayStation. To piąta amerykańska kancelaria, która będzie reprezentowała posiadaczy papierów wartościowych powiązanych z polską spółką.

RM Law poinformowało, że do 22 lutego czeka na zgłoszenia osób, które w dniach od 16 stycznia 2020 roku do 17 grudnia 2020 roku kupiły papiery wartościowe CD Projektu notowane na rynku OTC pod tickerami OTGLF i OTGLY.

Kancelaria zarzuca polskiej spółce składanie fałszywych oświadczeń oraz nieujawnienie faktu, że granie w "Cyberpunk 2077" jest praktycznie niemożliwe na systemach Xbox i Playstation starszej generacji z powodu "ogromnej" liczby błędów, przez co Sony usunęło tytuł ze sklepu Playstation, a następnie zarówno japoński koncern, jak i Microsoft (producent Xboxa) oraz CD Projekt zostały zmuszone zaoferować graczom zwrot pieniędzy za grę.

RM Law ocenia, że w konsekwencji CD Projekt poniósł uszczerbek na reputacji oraz doznał szkód materialnych, na czym ucierpieli również posiadacze papierów wartościowych. Amerykańska firma wskazuje, że kurs ADR CD Projektu spadł w dniu usunięcia gry ze sklepu Sony (18 grudnia) o prawie 16 proc., natomiast akcje polskiej spółki potaniały o 10,5 proc.

Pozew został złożony 8 stycznia.

Wcześniej podobne pozwy złożyły cztery inne amerykańskie kancelarie: Schall Law, Rosen Law, Bragar Eagel & Squire oraz Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz.

CD Projekt zapowiedział pod koniec grudnia, że podejmie aktywną obronę przed wszelkimi tego typu roszczeniami.

"Cyberpunk 2077" zadebiutował 10 grudnia na platformach PC, PlayStation i Xbox oraz w usługach streamingowych Stadia i GeForce Now. Od czasu premiery media branżowe oraz gracze wskazywali na liczne błędy oraz niską jakość gry w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Lepsze recenzje tytuł zbiera na komputerach PC, platformach streamingowych oraz konsolach nowej generacji.

Producent podał, że do 20 grudnia gracze kupili ponad 13 mln sztuk "Cyberpunk 2077". (PAP Biznes)

kuc/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (17)

dodaj komentarz
niedorzeczny
"Mówią odtąd jaskółki", że lepiej pracować na swoim niż na łasce krwiopijców lichwiarzy, czyli tzw. "inwestorów".
ziom80
Pozew za nie udaną premierę? 13 mln kopii w miesiąc sprzedane. Chciałbym w swoim życiu same takie porażki ponosić . Hieny zwietrzyły kasę to pozywają o bzdety. Złamanego grosza nie zobaczą .
ssmentek
CDProject ma nieprofesjonalny zarząd, ze zbyt długimi językami... Poza tym ułożyli się z Sapkowskim, i pozują na "dobrą" firmę. W tej są łatwym celem do wymuszenia kolejnych ugód.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jarek393 odpowiada (usunięty)
A może to ciebie powinni wykasować, międzynarodowy komunisto?
kalins
Powinni wyruchać amerykanów jak oni nas z wieloma spółkami np. CEDC.

Spółka jest zarejestrowana w Polsce niech tu przylecą i chcą coś zrobić xD
ssmentek
Problem polega na tym że to amerykanie mają rynek zbytu a nie my. Ignorując te pozwy firma miała by pod górkę na każdym polu swojej działalności.
znawca_wszystkiego
reklama dzwignią handlu. wszystkie reklamy kłamią, każdy to wie. I akurat te amerykańskich koncernów najbardziej. a chyba nie ma pozwów za "najbielszą biel" czy "najsmaczeniejsze hamburgery" czy "suplementy diety po ktorych zrzucisz 20kg w tydzień". pozwy są niepoważne, kazdy zna ryzyko kupowania reklama dzwignią handlu. wszystkie reklamy kłamią, każdy to wie. I akurat te amerykańskich koncernów najbardziej. a chyba nie ma pozwów za "najbielszą biel" czy "najsmaczeniejsze hamburgery" czy "suplementy diety po ktorych zrzucisz 20kg w tydzień". pozwy są niepoważne, kazdy zna ryzyko kupowania akcji nie wspomijając o instrumentach pochodnych, niemniej moze się skonczyc tym ze CDR będzie zbanowany na amerykańskim rynku.
bogdant
nie udalo sie KNF zrobic porzadku na gpw,
ciekawe czy uda sie kancelariom z usa,
ale by bylo :)

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki