REKLAMA
WEBINAR

PiS planuje zmiany w ustawie medialnej?

2015-09-03 03:35
publikacja
2015-09-03 03:35
PiS planuje zmiany w ustawie medialnej?
PiS planuje zmiany w ustawie medialnej?
/ thetaXstock

PiS już planuje zmiany w ustawie medialnej, twierdzi "Gazeta Wyborcza". Chce nie tylko zrewolucjonizować media publiczne - zmienić ich charakter z publicznych na narodowy i finansować je ze środków publicznych - lecz także wesprzeć pluralizm mediów.

Wspieranie - według dziennika - ma polegać na nowelizacji ustawy o prawie telekomunikacyjnym. Chodzi o zniesienie obowiązku opłat za częstotliwości radiowe dla nadawców. To prezent dla Radia Maryja (rocznie płaci 467 tys. zł.), twierdzi "GW".

Dziennik domniemywa, że PiS chce pomóc o. Rydzykowi dlatego, że sytuacja finansowa jego stacji jest nie najlepsza. W drugim kwartale toruńska rozgłośnia miała jedynie 1,6 proc. udziału w czasie słuchania (spadek w ciągu roku prawie o jedną czwartą.). Dla porównania: RMF FM ma niemal 25-procentowy udział w czasie słuchania przez odbiorców, a Radio ZET prawie 15-proc. (PAP)

mp/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~olo
Zlikwiduje abonament RTV,który płaca tylko emeryci
~go
Nie jestem wyborcą pis ani słuchaczem RM Trwam bo nie interesuje mnie opcja narodowa skrajnie. Ale uważam że takiego chłamu jaki nadaje zet lub rmf nie ma nigdzie w prywatnych stacjach na zachodzie.W projekcie zmiany ustawy pis pewnie chodzi o wspieranie mediów lokalnych których po prostu w Polsce nie ma. Jest tylko wawa i kraków!Nie jestem wyborcą pis ani słuchaczem RM Trwam bo nie interesuje mnie opcja narodowa skrajnie. Ale uważam że takiego chłamu jaki nadaje zet lub rmf nie ma nigdzie w prywatnych stacjach na zachodzie.W projekcie zmiany ustawy pis pewnie chodzi o wspieranie mediów lokalnych których po prostu w Polsce nie ma. Jest tylko wawa i kraków!!! Skrócony w 90% artykuł GW podany na Bakierze ma jak zwykle za zadanie wywołac pyskówkę
~miro
rmf akurat jest apolityczne wiec przyjemnie sie słucha tego radia w przeciwienstwie do zet w którym bez przerwy lizą lawiranckie zakonczenie jelita
~go odpowiada ~miro
Tu nawet nie chodzi o politykę, a poziom nadawania komentarzy wiadomości muzyki i nawet reklam.Jest wiele do zrobienie w tych radiach no ale one są prywatne, publiczne na tym samym poziomie.Zniszczono dziennikarstwo, aktorów nie ma są tylko ludzie z łapanki. Tabloidyzacja mediów trwa. Polacy właściwie nie mają z czego wybrać, to Tu nawet nie chodzi o politykę, a poziom nadawania komentarzy wiadomości muzyki i nawet reklam.Jest wiele do zrobienie w tych radiach no ale one są prywatne, publiczne na tym samym poziomie.Zniszczono dziennikarstwo, aktorów nie ma są tylko ludzie z łapanki. Tabloidyzacja mediów trwa. Polacy właściwie nie mają z czego wybrać, to jest podobnie jak z wyborami do Sejmu, nie ma na kogo głosować. Bo z deszczu pod rynnę. Po prostu tak jest że z większością Polaków można robić co tylko się zechce, taka kulawa demokracja .
~brawo
alleluja i do przodu - wprowadzenie panstwa wyznaniowego nadchodzi wielkimi krokami. Ciekawe, kiedy będzie wprowadzone coś na kształt "i czasopisma".

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki