REKLAMA

PiS ma pomysł na "refomę" polskiej piłki

2012-06-19 18:39
publikacja
2012-06-19 18:39
PiS zaproponował rządowi szybką zmianę ustawy o sporcie. Dzięki niej minister sportu uzyskałby wyłączne prawo do wprowadzenia kuratora do PZPN.

Kurator miałby zostać wprowadzony po zakończeniu Euro 2012, po akcji dyplomatycznej w FIFA i UEFA. Akcję mieliby według koncepcji PiS przeprowadzić Zbigniew Boniek i Michał Listkiewicz, do których prezes PiS skierował w tej sprawie listy.

PiS przygotował też założenia do ustawy o futbolu. Nowa ustawa ma nadać piłce nożnej status dyscypliny sportu o szczególnym znaczeniu społecznym, podlegającej szczególnej trosce ze strony państwa.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że zmiany muszą mieć charakter zasadniczy i wzorem między innymi Niemiec i Turcji zaangażowanie finansowe państwa byłoby jednocześnie związane z restrykcjami w przypadku nadużyć ze strony trenerów, działaczy czy zawodników.

Rzecznik PiS Adam Hofman dodał, że propozycje ustawowe dotyczą między innymi powołania Narodowego Centrum Rozwoju Futbolu oraz Piłkarskiego Trybunału Arbiutrażowego, zmiany statusu piłkarzy, trenerów i sędziów, zwiększenia odpowiedzialności dyscyplinarnej, uregulowania ligi zawodowej i finansowania.

Jarosław Kaczyński zaproponował rządowi współpracę w realizacji "trzech kroków", które mają naprawić polską piłkę.

Podkreślił, że "klucze do otwarcia drzwi dla rozwoju polskiego futbolu ma rząd i Donald Tusk i tylko z jego inicjatywy mogą być podjęte działania, które prowadzą do tego by coś się w polskiej piłce nożnej zmieniło.

Ofertę PiS skrytykował poseł PO Paweł Olszewski. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński wypowiadający się na temat piłki nożnej i sportu jest kompletnie niewiarygodny, zwłaszcza kiedy wykorzystuje pierwszy możliwy moment podczas trwania Euro 2012 po to by "politycznie zaatakować". Paweł Olszewski zapowiedział, że po zakończeniu mistrzostw Platforma Obywatelska dokona na chłodno rzeczowej i wnikliwej analizy tak, by poprawić sytuację w PZPN.

Nie czekając na koniec Euro swoje pomysły na rozwój piłki nożnej przedstawiła też Solidarna Polska. hodzi między innymi o stworzenie 16 regionalnych szkół mistrzostwa sportowego, utworzenie rządowego funduszu stypendialnego dla najzdolniejszych piłkarzy, zapoczątkowanie karty młodego piłkarza i wydłużenie terminarza Extraklasy.

Solidarna Polska złoży też wniosek o powołanie w Sejmie podkomisji do spraw piłki nożnej i PZPN.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/I.Szczęsna/pbp

Źródło:IAR
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~S.O.
W sam raz temat dla tej mikropartyjki !
~menel
..."Nie czekając na koniec Euro swoje pomysły na rozwój piłki nożnej przedstawiła też Solidarna Polska. hodzi między innymi ..."
A co oznacza słowo "hodzi"?
~tpaine
Fakt, że państwo zajmuje się czymś takim jak piłka nożna czy sport ogólnie mówi wystarczająco dużo o tym państwie... Sport powinien być finansowany wyłącznie z prywatnych funduszy, a jak nikt nie będzie chciał tego oglądać to najwidoczniej nikomu to nie jest potrzebne do szczęścia. Jeśli państwo się wyniesie Fakt, że państwo zajmuje się czymś takim jak piłka nożna czy sport ogólnie mówi wystarczająco dużo o tym państwie... Sport powinien być finansowany wyłącznie z prywatnych funduszy, a jak nikt nie będzie chciał tego oglądać to najwidoczniej nikomu to nie jest potrzebne do szczęścia. Jeśli państwo się wyniesie z wielu dziedzin, zaczynając od sportu i kultury, to będzie tylko lepiej.
~adam
zatrudnić ponownie Benhangera a do bramki Barabura
~Marysia
Powołać komisjęę! na czele z antkiem i bredzińskim i zreformują polską piłkę będzie kwadratowa!Natomiast Tomaszewskiemu powołać nowy urząd pamięci pronowskiej i zrobić go szefem.
~piłki górą
Jak Kaczyński ma nie znać się na piłce,jak ma posła Piłkę w szeregach swojej partii?! Zresztą,o wyjątkowo "światłym" rozumie poseł!!
~Jarek-omnibus
Ee..,Kaczyński-zapalony piłkarz,razem z Macierewiczem,Błaszczakiem i Fotygą w bramce,doskonale znają się na każdej piłce,a w szczególności tej do cięcia metalu...
~Stefanek
Kaczynski niech raczej uzdrowi siebie samegi i ten caly PiS owski fudbol .Przedewszystkim niech zacznie od siebje .
~agata
Panaceum na wszystko ma '' światłe PO" co mogą " faszyści". PO nawet rozumie znaczenie słowa faszysta.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki