REKLAMA

Petru chce powrotu w gospodarce do zasady z tzw. ustawy Wilczka

2015-09-09 14:45
publikacja
2015-09-09 14:45
Petru chce powrotu w gospodarce do zasady z tzw. ustawy Wilczka
Petru chce powrotu w gospodarce do zasady z tzw. ustawy Wilczka
fot. Andrzej Hulimka / REPORTER / / EastNews

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zaapelował w środę do wyborców, aby głosować na tych, którzy proponują przywrócenie w gospodarce zasady - znanej z tzw. ustawy Wilczka - co nie jest zabronione jest dozwolone.

Ci, co będą proponować tego typu zasady, mają szansę stworzyć w Polsce nowoczesny, dynamiczny kraj, dzięki czemu przedsiębiorstwa będą się rozwijać, a Polacy będą więcej zarabiać - mówił na konferencji prasowej w Krynicy-Zdroju, gdzie odbywa się Forum Ekonomiczne.

Zdaniem Petru, sytuacja przedsiębiorców w Polsce z każdym rokiem jest coraz gorsza. Przypomniał, że siła polskiej przedsiębiorczości wynikała z tzw. ustawy Wilczka i zasady, która w nią była wpisana - co nie jest zabronione było dozwolone.

W jego ocenie powinniśmy wrócić do tej zasady. Dzięki temu nie będziemy wielką montownią, co od dłuższego czasu oferują nam niestety politycy, ale krajem, który wytwarza dobra i usługi, które eksportujemy na świat - zaznaczył lider Nowoczesnej.

Petru uważa również, że Polska powinna przyjąć uchodźców, tak jak kiedyś przyjmowani byli Polacy. Z niepokojem obserwuję dygoczące zabiegi pani premier Kopacz w tej sprawie i nie wiem, jakie jest stanowisko polskiego rządu - dodał.

Zaznaczył, że opozycja też nic mądrzejszego w tej sprawie nie wymyśliła.

Petru uważa, że to niezdecydowanie rządu źle wpływa na wizerunek Polski za granicą. Jego zdaniem nasz kraj, który dotychczas był postrzegany jako otwarty, teraz mówi uchodźcom nie.

Pytany o przyjęty przez rząd projekt budżetu, Petru odpowiedział, że nie jest to budżet dobry dla Polski. Budżet pokazuje, że PO lekką rękę rozdała część pieniędzy, jaką (politycy) przejęli z OFE, do tego stopnia, że w perspektywie relatywnie dobrego wzrostu - deficyt jest na styk. Kwota deficytu jest taka, że każdy błąd spowoduje, że przekroczymy limit, który ustanowiła swego czasu Bruksela - zaznaczył.

Zauważył, że po raz pierwszy od wielu lat do budżetu wpisano zysk NBP. W jego ocenie taki krok to symboliczne oddanie władzy przez PO. To budżet, który jest budżetem takich niby obietnic - wpisuje kwoty, które się pojawią lub nie. To jest takie psychologiczne wywieszenie takiej białej flagi. Nie jest to budżet dobry dla Polski, nie wiedzę tam elementów rozwojowych - ocenił.

Lider Nowoczesnej skomentował również przyznanie we wtorek prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiego tytułu Człowiek Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

Według Petru jest to absurdalna decyzja Forum. Jedyną aktywność, jaką kojarzę w jego (Kaczyńskiego) przypadku to to, że kiedyś ukradł księżyc. Jest to osoba, która w ogóle nie kojarzy się z gospodarką. Co więcej, raczej była to osoba, która nie działała na rzecz gospodarki, raczej osoby związane z gospodarką lekceważyła - powiedział.

Jego zdaniem Kaczyński otrzymał tę nagrodę być może za to, że prezydent Andrzej Duda wygrał wybory. Bo tak naprawdę to jedyny argument, żeby dać mu gospodarczą nagrodę roku. To przeczy idei Forum Ekonomicznego, bo ta nagroda dla niego nie ma nic wspólnego z ekonomią czy gospodarką, chyba że konto w banku założy jak dostanie tę nagrodę - mówił Petru.(PAP)

huk/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~robimyustawe_org
W sumie nic nowego. A prace nad taką ustawą już trwają. Oddolnie! www.robimyustawe.org (tzw. ustawa Budrewicza).

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki