REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Petru: Ujawnimy listę osób, które dostały posady dzięki rekomendacji PiS

2016-09-17 14:48
publikacja
2016-09-17 14:48

W poniedziałek ruszy nasza ogólnopolska akcja o nazwie #Misiewicze, ujawnimy listę osób, które dostały posady w spółkach skarbu państwa dzięki rekomendacji PiS - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru w sobotę w Legnicy (Dolnośląskie).

fot. Bartlomiej Kudowicz / / FORUM

Na konferencji pasowej po spotkaniu z mieszkańcami Legnicy Petru przedstawił listę #Misiewicze w KGHM, na której znalazły się 23 nazwiska. Byli na niej m.in. prezes kombinatu Krzysztof Skóra, członek rady nadzorczej i jednocześnie adwokat reprezentujący prywatnie byłego ministra skarbu Dawida Jackiewicza - Dominik Hunek, czy szef klubu PiS w legnickiej radzie miejskiej Zbigniew Bytner.

Petru zapowiedział, że od poniedziałku akcja ruszy w każdym województwie i lista osób, które trafią do grona #Misiewicze będzie publikowana w internecie.

To będzie lista osób, które dostały stanowiska w spółkach skarbu państwa z rekomendacji PiS, za to, że byli albo znajomymi kogoś z PiS, albo radnymi, albo posłami, albo teraz nie mają co robić, a mają bliskie związki z PiS-em - wyjaśnił Petru.

Podkreślił, że skala zawłaszczania państwa przez PiS jest ogromna.

Mamy jeden apel do wszystkich. Nie wierzcie, że Jarosław Kaczyński o tym nie wiedział. On część z tych nazwisk akceptował. Ale skala tej sitwy jest tak wielka, że nawet prezes Kaczyński, który wszystko wie, nie mógł wszystkich nazwisk poznać - mówił Petru.

Lider Nowoczesnej ocenił, że nie wynikało to z nieudolności ministra Jackiewicza, ale jest to element polityki PiS przejmowania państwa właśnie przez #Misiewiczów w poszczególnych spółkach.

Petru pytany przez dziennikarzy, czy Nowoczesna poprze wniosek o odwołanie minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, powiedział:Poprzemy wniosek, ale mamy świadomość, że minister Zalewska nie zostanie odwołana.

W sobotę lider Nowoczesnej ma się jeszcze spotkać z mieszkańcami Głogowa i Nowej Soli.(PAP)

ros/ pro/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~student
Podać listę osób z ekip rządzących ,które przez ostatnie 25lat odzyskały mienie w Warszawie
~Inventum_ING_KNF
Petru, ja na Ciebie głosowałem, myślałem, że coś zmienicie w jakości polskiej polityki... pokaż listę złodziei, którzy oskubali ludzi pod szyldem Inventum TFI, chyba, że to koledzy, ups!
~Amator
A to mieli ludźmi z Nowoczesnej miejsca obsadzić?????
~mmnk
Dobrze że to robią tylko pytanie czy gdyby to oni byli "przy korycie" to coś by się zmieniło?
~warszawianka
Oczywiście jestem za ujawnianiem kumoterstwa niekompetencji i nadużyć. Jeśli tak to proszę o listę osób, którzy z poparcie PO, SLD Unii Wolności i PZPR otrzymali wysokie stanowiska, mieszkania w Warszawie dla całych rodzin, ciotków i pociotków, niezależnie od stanu rodzinnego, majątku i źródeł dochodu. Publikacja Oczywiście jestem za ujawnianiem kumoterstwa niekompetencji i nadużyć. Jeśli tak to proszę o listę osób, którzy z poparcie PO, SLD Unii Wolności i PZPR otrzymali wysokie stanowiska, mieszkania w Warszawie dla całych rodzin, ciotków i pociotków, niezależnie od stanu rodzinnego, majątku i źródeł dochodu. Publikacja nazwisk osób, które w latach 90-tych XX wieku z poparciem ówczesnej władzy za bezcen przejmowali fabryki i zakłady pracy i w ten sposób przejmując majątek narodowy.
Rozliczenie wszystkich tych, którzy są odpowiedzialni za ustanowienie i wieloletnie utrzymanie granicy pomocy społecznej na poziomie 371 zł. czyli pomocy dla „biednych” alkoholików „niebieskich ptaków itp. Mentów (oczywiście biednym i pijanym motłochem rządzi się łatwo i łatwo nimi manipulować na podstawie zakrzyczanej w mediach „afery” oraz namówić do manifestacji i rozrób). Rozliczyć tych, co zlikwidowali fundusz alimentacyjny i pozabierali samotnym pracującym rodzicom źródło utrzymania dal dzieci bo pracując przekraczali kryterium dochodowe 534 zł. na osobę.
CIEKAWE, ŻE W NARUSZENIACH I WYKLUCZENIACH SPOŁECZNYCH OSÓB CIĘŻKO PRACUJĄCYCH W TRUDNEJ SYTUACJI NIE MA ŻADNYCH MARSZÓW KOD-ów LUB INNYCH, ŻE TRYBUNAŁ SPRAWIEDLIWOŚCI PRZEZ WIELE LAT NIE ZAJĄŁ SIĘ NIEKONSTYTUCYJNOŚCIĄ USTAW O POMOCY SPOŁECZNEJ, GMINNYM ZASOBIE MIESZKANIOWYM (gdzie mieszkania były przyznawane ciotkom i pociotkom osób zatrudnionych w Urzędach ewentualnie rozdawane tzw. mieszkania socjalne dla „meneli z pod budki z piwem” a nie faktycznie potrzebującym), czy ustawy likwidującej fundusz alimentacyjny i ustanawiający próg pomocy na poziomie znacznie poniżej minimum socjalnego niezbędnego do utrzymania dziecka i zagwarantowania mu niezbędnych środków i warunków do życia, nauki i rozwoju oraz zapewnienia niezbędnej opieki medycznej, w tym stomatologicznej
TO TYLKO CZĘŚĆ TEGO CVO POWINNO BYĆ OPUBLIKOWANE I ZWERYFIKOWANE DLA SPOŁECZEŃSTWA A NIE POSADKI i AFERY NA CAŁY KRAJ, EUROPĘ I SWIAT BO „Mu” zabrali cieplutką posadkę.
~Ewa
Petrucha najpierw podaj liste osob ktore finansuja wrogi dla Polski projekt pod nazwa "Nowoczesna"

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki