Petru: Nowoczesna edukacja to praktyczna edukacja

Większa swoboda dla dyrektora szkoły, przywrócenie szkolnictwa zawodowego oraz narodowy program nauki języka angielskiego - to niektóre z założeń reformy oświaty ugrupowania Nowoczesna Ryszarda Petru. Hasłem programu jest: Nowoczesna edukacja to praktyczna edukacja.

Pierwszym punktem programu reformy oświaty jest zmiana w Karcie Nauczyciela. "Chodzi nam o to, aby dyrektor szkoły miał większe możliwości w ramach tych pieniędzy, które otrzymuje obecnie. Tak, aby mógł złego nauczyciela zwolnić, a dobremu więcej zapłacić" - podkreślił na środowej konferencji prasowej w Warszawie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Jak dodał, jego ugrupowanie chce też przywrócenia szkolnictwa zawodowego, które - jak przypomniał - zostało zlikwidowane po upadku komunizmu.

Według Petru Polsce potrzebny jest także "narodowy program nauki angielskiego i program studiów, który jest opracowany wraz z pracodawcami". "To spowoduje, że nasza szkoła będzie lepsza" - ocenił lider Nowoczesnej. "To są małe rewolucje, które spowodują, że polska edukacja będzie praktyczna i nowoczesna" - oświadczył.

W konferencji uczestniczył startujący z pierwszego miejsca w wałbrzyskim okręgu wyborczym dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy Jacek Iwancz. "Wszystkim nam zależy na tym, aby polska oświata podążała w dobrym kierunku" - podkreślił. Nowoczesna proponuje, aby już na poziomie gimnazjum oferować uczniom indywidualne doradztwo zawodowe.

"Chcielibyśmy, aby wszystkie te zmiany nastąpiły poprzez konsultacje społeczne" - zaznaczył Iwancz.

Na konferencji prasowej Nowoczesnej pojawili się także przedstawiciele partii KORWiN, którzy zakłócali wystąpienie lidera Nowoczesnej przy użyciu trąbek i piszczałek.

Sekretarz generalny partii Piotr Bryczkowski mówił, że jego ugrupowanie polityczne jest pomijane przez media. "W ostatnim tygodniu września mieliśmy dokładnie 7 sekund w telewizji publicznej, podczas gdy pan Ryszard Petru miał 16 minut" - mówił Bryczkowski. "Nie damy się zamilczeć" - oświadczył.

Petru odnosząc się do tego odparł: "Raz partia KORWiN, raz partia Kukiz przeszkadza nam odbywać konferencje. Rozumiem, że taka jest forma debaty". (PAP)

kfk/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Rak

Tak. Najważniejszy jest rozwój młodych ludzi. Ale również od małego. Kandydat Grzegorz Bogucki z KW Nowoczesna wspomoże na w sejmie jesli chodzi o edukacje nie tylko tych starszych ale i tych najmłodszych w żłobkach i przedszkolach. Trzymam kciuki.

! Odpowiedz
0 1 ~spostrzegawczy

Jak jest taki prorynkowy i nowoczesny to powinien być za bonem oświatowym , a nie państwowym szkolnictwem. A to ci kameleon bankowy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil