REKLAMA

Petrobras ogłosił plan dobrowolnych redukcji 12 000 pracowników

2016-04-01 21:48
publikacja
2016-04-01 21:48

Kontrolowany przez państwo brazylijski gigant Petrobras, największy koncern naftowy w Ameryce Łacińskiej, ogłosił w piątek kolejny plan cięcia wydatków: program dobrowolnych odejść z pracy 12 000 osób spośród jego personelu liczącego 57 000 osób.

fot. Ueslei Marcelino / / FORUM

Podobny program wdrożony w 2014 roku pozwolił na zredukowanie załogi Petrobrasu o 6 254 stanowiska, podczas gdy ponad tysiąc pracowników opuści koncern na podstawie tego samego porozumienia w przyszłym roku.

W środę brazylijski koncern zmniejszył o 43 proc. liczbę stanowisk kierowniczych, proponując pracownikom, które je zajmowali, przejście na niższe, niżej płatne stanowiska, co przyniesie oszczędności rzędu pół miliarda dolarów.

Petrobras przeżywa poważne trudności wskutek obniżenia cen ropy i produktów ropopochodnych na rynkach światowych oraz strat, jakie koncern poniósł w związku z serią wykrytych wielkich afer korupcyjnych, związanych m.in. z przetargami na usługi budowlane dla brazylijskiego giganta.(PAP)

ik/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Judasz
Czy oni w zeszlym roku nie wypuscili 100 letnich obligacji?
~Dżejms
Takie obligacje wypuszcza się w jednym celu - aby nie spłacać. Kto takie coś nabywa???
~lel odpowiada ~Dżejms
faktycznie dziwne. Ale kojarzę że są obligacje bezterminowe. Na przykład WB wypuściła takie obligacje i chodzą. Ale to rząd JKM a nie Petrobras
~sebolsit
Nie dotrwa do końca Igrzysk z takimi stratami i ceną ropy.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki