REKLAMA

Pesa dostarczy do Kijowa 10 tramwajów

2019-04-11 16:52
publikacja
2019-04-11 16:52

Bygdoska Pesa podpisała umowę z firmą Kijevpastrans na dostawę kolejnych 10 tramwajów Fokstrot dla stolicy Ukrainy - poinformował w czwartek w komunikacie producent. Fabryka wcześniej dostarczyła już kontrahentowi 47 takich pojazdów.

fot. Jarosław Pruss / / FORUM

Zamówione teraz Fokstroty, w odróżnieniu od wcześniej dostarczonych, będą miały możliwość łączenia w pary tak, by skład prowadził jeden motorniczy. Pozwoli to na przewóz większej liczby pasażerów w godzinach szczytu.

Pierwsze zamówione tramwaje mają trafić do Kijowa jeszcze w tym roku. Szef PR Pesy Maciej Grześkowiak podkreślił, że dostarczone wcześniej do stolicy Ukrainy tramwaje są bardzo dobrze oceniane przez pasażerów.

"Pozytywne oceny eksploatowanych w Kijowie pojazdów spowodowały zainteresowanie tramwajami Pesa z innych ukraińskich miast. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy, ale za wcześnie, by mówić o szczegółach" podkreślił cytowany w komunikacie dyrektor sprzedaży rynku wschodniego fabryki Dariusz Skotnicki.

W komunikacie poinformowano, że w Pesie trwa produkcja sześcioczłonowych spalinowych pojazdów typu 760M, zamówionych przez Koleje Białoruskie. Pierwsze pojazdy wyjadą na Białoruś w maju. "Zakupem pojazdów tego typu, w wersjach dedykowanych przewozom podmiejskim i z opcją klasy biznes, zainteresowane są również inne koleje" - podkreślono. (PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane

Komentarze (1)

dodaj komentarz
tindala
Natomiast Warsiawa pod preziem Trzaskowskim zakupi tramwaje w Korei Południowej, bo może uda się parę razy pojechać tam na delegacje i zakupić okazyjnie parę smartfonów. A może je nawet dadzą w prezencie.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki