Pesa dostarczy do Kijowa 10 tramwajów

Bygdoska Pesa podpisała umowę z firmą Kijevpastrans na dostawę kolejnych 10 tramwajów Fokstrot dla stolicy Ukrainy - poinformował w czwartek w komunikacie producent. Fabryka wcześniej dostarczyła już kontrahentowi 47 takich pojazdów.

(fot. Jarosław Pruss / FORUM)

Zamówione teraz Fokstroty, w odróżnieniu od wcześniej dostarczonych, będą miały możliwość łączenia w pary tak, by skład prowadził jeden motorniczy. Pozwoli to na przewóz większej liczby pasażerów w godzinach szczytu.

Pierwsze zamówione tramwaje mają trafić do Kijowa jeszcze w tym roku. Szef PR Pesy Maciej Grześkowiak podkreślił, że dostarczone wcześniej do stolicy Ukrainy tramwaje są bardzo dobrze oceniane przez pasażerów.

"Pozytywne oceny eksploatowanych w Kijowie pojazdów spowodowały zainteresowanie tramwajami Pesa z innych ukraińskich miast. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy, ale za wcześnie, by mówić o szczegółach" podkreślił cytowany w komunikacie dyrektor sprzedaży rynku wschodniego fabryki Dariusz Skotnicki.

W komunikacie poinformowano, że w Pesie trwa produkcja sześcioczłonowych spalinowych pojazdów typu 760M, zamówionych przez Koleje Białoruskie. Pierwsze pojazdy wyjadą na Białoruś w maju. "Zakupem pojazdów tego typu, w wersjach dedykowanych przewozom podmiejskim i z opcją klasy biznes, zainteresowane są również inne koleje" - podkreślono. (PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ pad/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 14 tindala

Natomiast Warsiawa pod preziem Trzaskowskim zakupi tramwaje w Korei Południowej, bo może uda się parę razy pojechać tam na delegacje i zakupić okazyjnie parę smartfonów. A może je nawet dadzą w prezencie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil