REKLAMA

Pełne szczepienie plus test na koronawirusa dla podróżujących do USA

2021-09-20 17:06
publikacja
2021-09-20 17:06
Pełne szczepienie plus test na koronawirusa dla podróżujących do USA
Pełne szczepienie plus test na koronawirusa dla podróżujących do USA
fot. EQRoy / / Shutterstock

Od początku listopada do USA będą mogli przyjeżdżać wszyscy podróżni w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19, będą jednak musieli przedstawić też negatywny wynik testu na koronawirusa i nosić maski - poinformował w poniedziałek koordynator Białego Domu ds. pandemii Jeff Zients.

Podróżni będą musieli przed wejściem na pokład samolotu przedstawić certyfikat szczepienia i negatywny wynik testu wykonanego w ciągu trzech dni przed odlotem.

Amerykanie powracający do kraju będą musieli przejść test na koronawirusa w ciągu jednego dnia przed podróżą, a potem kolejny - po przyjeździe do USA - powiedział Zients.

Osoby w pełni zaszczepione nie będą zobowiązane poddawać się kwarantannie. Linie lotnicze otrzymają instrukcje dotyczące zbierania informacji o zagranicznych podóżnych, aby ułatwić ewentualne prześledzenie ich kontaktów - przekazał Zients.

Administracja poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa wprowadziła w związku z pandemią Covid-19 ścisłe ograniczenia, zaostrzone przez prezydenta Joe Bidena, dotyczące wjazdu do USA podróżnych z Wielkiej Brytanii, państw Unii Europejskiej, Chin, Indii i innych krajów - przypomina Associated Press. (PAP)

fit/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
eljotek
Ano to było do przewidzenia. Szczepienie to jedno a możliwosc zachorowania mimo samego szczepienia to druga strona medalu. Dla mnie temat jest oczywisty jesli chodzi o Stany. Lecimy za 2 tygodnie. Szykujemy sie od 2 miesięcy w tym mamy klepnięte testy pcr w laboratorium diagnostyki tuz przed samym wylotem. Koniecznie z zaświadczeniem lekarza
dididif
komunizm zaczyna bełkotem, kontynuuje bełkot i bełkotem kończy.
marekpoznan
Po co robić test jak ktoś jest zaszczepiony..?
kenn
To tajemnica, o której władza nie chce głośno mówić: szczepionki nie działają :P Dlatego nawet w sejmie jedynie mały % jest zaszczepiona ;)
trollmaster
kowidziarze, jak wam się podoba powrót do normalności?

jeszcze tylko ustalcie, czy pełne zaszczepienie to 2,3 czy może 10 dawek.

hahahahaha.
abcx
W pełni zaszczepione co to znaczy? Trzeba być po 3 czy po 4 dawce na ten moment?
marekpoznan
Tego jeszcze nie ustalono, Biden zapomniał.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
madarot
Czyli do USA nie pojadę już więcej, trudno pieniądze wydam gdzie indziej!
kenn
"Pełne" zaszczepienie = definicja, pod którą można praktycznie wszystko wepchnąć, i można potencjalnie każdy preparat wcisnąć. Krok po kroku, osoby, które będą grzecznie i bezwolnie przyjmować wszystko, co wymyślą politycy, będą w coraz mniejszym stopniu opierali się kolejnym wymysłom rządu - co jest "Pełne" zaszczepienie = definicja, pod którą można praktycznie wszystko wepchnąć, i można potencjalnie każdy preparat wcisnąć. Krok po kroku, osoby, które będą grzecznie i bezwolnie przyjmować wszystko, co wymyślą politycy, będą w coraz mniejszym stopniu opierali się kolejnym wymysłom rządu - co jest z pewnością coraz wyraźniejszym celem szopek, już nie tylko epidemii, ale wielu innych na świecie, które się mnożą i mutują szybciej niż sam wirus. :P

W skrócie: wstęp do nieograniczonego zamachu na jakiekolwiek przejawy wolności człowieka.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki