Pekin łagodzi restrykcje wyjazdowe

2020-07-03 15:05
publikacja
2020-07-03 15:05
fot. ALY SONG / Forum

Od soboty mieszkańcy dzielnic Pekinu uznawanych za obszary niskiego zagrożenia koronawirusem będą mogli wyjeżdżać z miasta bez konieczności przedstawienia ujemnych wyników badań na Covid-19 – ogłosił w piątek przedstawiciel władz chińskiej stolicy.

Decyzję podjęto, biorąc pod uwagę spadek liczby wykrywanych codziennie nowych zakażeń – wyjaśnił na konferencji prasowej rzecznik pekińskiego biura bezpieczeństwa publicznego Pan Xuhong.

Oznacza to złagodzenie restrykcji, wprowadzonych w Pekinie w związku z ogniskiem zakażeń na olbrzymim targu rolno-spożywczym Xinfadi, które wykryto w połowie czerwca po prawie dwóch miesiącach bez nowych infekcji w mieście. Od wykrycia tego ogniska w Pekinie potwierdzono 331 zakażeń.

By zapobiec ponownemu rozprzestrzenieniu się wirusa w kraju, władze zakazały wyjazdu z miasta mieszkańcom subdystryktów uznanych za obszary wysokiego i średniego ryzyka. Pozostałym zalecono rezygnację z niekoniecznych podróży, a jeśli mimo wszystko chcieli opuścić Pekin, musieli udowodnić, że nie są zakażeni.

Przez ostatnich pięć dni w Pekinie zgłaszano mniej niż 10 nowych zakażeń na dobę. W 21-milionowym mieście przebadano już pod kątem koronawirusa ponad 10 mln osób – podały chińskie media.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki