REKLAMA

Pekao zwolni ponad 1000 pracowników

2021-03-03 10:28, akt.2021-03-03 12:08
publikacja
2021-03-03 10:28
aktualizacja
2021-03-03 12:08
Pekao zwolni ponad 1000 pracowników
Pekao zwolni ponad 1000 pracowników
fot. kolbet / / Shutterstock

Bank Pekao zamierza do końca czerwca przeprowadzić proces zwolnień grupowych, w ramach którego rozwiązanie umowy o pracę ma nastąpić z nie więcej niż 1 110 pracownikami banku, co stanowi ok. 8 proc. wszystkich zatrudnionych. Zmiana warunków zatrudnienia objąć ma nie więcej niż 1 250 pracowników banku, co stanowi ok. 9 proc. wszystkich zatrudnionych - poinformował Pekao w komunikacie.

Bank przewiduje, że zamierzone zwolnienia grupowe rozpoczną się w ostatnim tygodniu marca 2021 roku i zakończą do 30 czerwca 2021 roku.

"Proces zwolnień grupowych jest pochodną długofalowych zmian w sektorze bankowym, przyspieszonych przez pandemię Covid-19. Jest on też elementem reorganizacji sieci placówek i struktur banku, mających na celu lepiej dostosować bank do aktualnej sytuacji rynkowej i preferencji klientów" - napisano w komunikacie.

Bank podał, że planowana restrukturyzacja zatrudnienia jest efektem m.in. przyspieszenia digitalizacji sektora bankowego.

"Cyfryzacja usług znacząco przyspieszyła w obliczu pandemii COVID-19, a liczba klientów aktywnie korzystających z bankowości mobilnej Pekao przekroczyła na koniec 2020 r. 2 mln osób. To znacząco ogranicza liczbę klientów korzystających z tradycyjnych oddziałów i placówek, dlatego niezbędne jest kontynuowanie ewolucji modelu biznesowego w kierunku dalszej cyfryzacji produktów i usług" - napisano w komunikacie prasowym.

Bank Pekao podał, że poinformował związki zawodowe o planowanym procesie restrukturyzacji zatrudnienia.

Przystąpienie do konsultacji ze stroną społeczną ma na celu osiągnięcie porozumienia w kwestii liczby osób i zakresu zwolnień, czasu w jakim mają zostać zrealizowane, a także pakietu świadczeń gwarantowanych w ramach odpraw dla pracowników objętych procesem restrukturyzacji. Rozmowy potrwać mają do 23 marca. (PAP Biznes)

Bank Pekao w liczbach

Bank Pekao jest drugim co do wielkości bankiem na naszym rynku. Jak wynika z raportów PRNews.pl, obsługuje ponad 5,7 mln klientów, z czego blisko 5,5 mln stanowią klienci detaliczni. Na koniec ubiegłego roku z bankowości elektronicznej Banku Pekao korzystało łącznie 2,6 mln osób. W grudniu 2020 r. bank miał 653 placówki własne i 60 partnerskich. Zatrudniał 12 692 osoby, czyli o 570 mniej niż w grudniu 2019 roku.

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (8)

dodaj komentarz
bha
Ważne że zarobków góry nie nic ruszą. Żałosne oszczędności byle tylko od dołu.
bha
Jak zwykle szukając oszczędności... nie ruszą nigdy zarobków tzw. góry. Żałosne krótkowidztwo.
syn_kornela
Problem pracowników Idea Bank został w ten sposób rozwiązany
jacek-19
Mam nadzieje ze beda to tylko pisowcy, bo oni do tego doprowadzili !
jacek-19
Zielone lapki wszyscy co chca jakja, czerwone pisowcy !
tak_sobie_pisze
i to się nazywa DOBRA ZMIANA wiec o co komon?? głosowaliście wiec ... w kubeł. W następnym odcinku Jarosław powie: "Emigracja to szansa" :-) :-) :-) a Mateusz doda "weź kredyt zmień prace" :-) :-) :-)
bolobarkier
nie zwolnią 100 górników BOHATEROWIE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki