REKLAMA

PeP chce szybko zwiększać udziały w rynku, myśli o akwizycjach

2016-07-07 13:33
publikacja
2016-07-07 13:33

Spółka Polskie ePłatności, której od niedawna akcjonariuszem jest fundusz Innova, a około 20,6 proc. akcji kontroluje giełdowy Opteam, chce wrócić na ścieżkę szybkiego wzrostu. W niedługim czasie planuje zwiększyć liczbę terminali do ok. 100 tys. szt. Spółka rozgląda się za akwizycjami, a pierwsze transakcje możliwe są przed końcem roku.

"Widzimy duże szanse na przyśpieszenie rozwoju biznesu. Wierzymy, że bardzo szybko jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę terminali do 100 tys. Jeśli przyspieszymy wzrost dzięki akwizycjom, to możliwe jest to w ciągu trzech lat" - powiedział na konferencji prasowej prezes spółki Janusz Diemko.

"Mamy pomysł co moglibyśmy skonsolidować i przyglądamy się możliwościom akwizycji. Biorąc pod uwagę, że Innova może nam dostarczyć finansowanie, to pierwsze transakcje możliwe są jeszcze w tym roku" - dodał.

W czerwcu Opteam sfinalizował transakcję kupna od PWPW 50 proc. akcji PeP, które dawały 58,84 proc. głosów za łączną kwotę 75 mln zł i stał się tym samym jedynym akcjonariuszem spółki. Pod koniec czerwca Opteam odsprzedał Innova AF II S.a r.l r 21.288.157 akcji PeP, czyli 75 proc. wszystkich akcji tej spółki uprawniających do około 79,42 proc. głosów za 112,5 mln zł.

PeP instaluje około 5-6 tys. terminali rocznie. Na koniec 2015 r. miał ich 30,96 tys., a w połowie 2016 r. 32,3 tys. szt. W ocenie przedstawicieli spółki jest ona w stanie zwiększyć roczną liczbę instalowanych terminali do około 10 tys. szt. W 2015 r. spółka obsłużyła płatności o wartości 7,9 mld zł, a do połowy 2016 r. było to 4,3 mld zł.

W ocenie prezesa spółki bardziej prawdopodobnym sposobem wyjścia Innovy z PeP jest sprzedaż inwestorowi branżowemu, niż upublicznienie spółki na GPW.

"Wydaje mi się, że inwestor branżowy bardziej doceni spółkę niż giełdowy" - powiedział Diemko.

Innova Capital była wcześniej inwestorem w takich firmach związanych z płatnościami jak np. Polcard (obecnie First Data Poland), czy Provus. W obu przypadkach sprzedał swoje udziały inwestorowi branżowemu. (PAP)

gsu/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki