REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Patkowski: Nie ma planów podwyżek w podatkach VAT i CIT, będą zmiany w klinie podatkowym

2021-05-10 14:26
publikacja
2021-05-10 14:26
Patkowski: Nie ma planów podwyżek w podatkach VAT i CIT, będą zmiany w klinie podatkowym
Patkowski: Nie ma planów podwyżek w podatkach VAT i CIT, będą zmiany w klinie podatkowym
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Obecnie nie ma w planach zmian w podatkach VAT i CIT, w tzw. Nowym Ładzie będą zaproponowane zmiany w klinie podatkowym - powiedział podczas poniedziałkowego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego wiceminister finansów Piotr Patkowski.

"Jeśli chodzi o te dwa podatki (CIT i VAT – PAP) tutaj zasadniczych zmian nie przewidujemy na ten moment, a na pewno nie podwyżki tych podatków. Ale generalnie zmian jako takich tutaj nie ma, głównie skupiamy się na kwestii klina" – powiedział Patkowski.

"Jeśli chodzi o PIT, to rzeczywiście pewnie Nowy Ład będzie proponował jakieś zmiany w klinie, natomiast nie jestem upoważniony i nie posiadam wystarczającej wiedzy, żeby o tym mówić. Tutaj musimy uzbroić się w cierpliwość. Pewnie te wskaźniki, dotyczące reformy klina, wpłyną na pewne wskaźniki w Wieloletnim Planie Finansowym, więc wtedy będziemy je korygować" – dodał.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP, konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której ma zostać zaprezentowany Nowy Ład, odbędzie się najwcześniej 15 maja.

Wiceminister finansów zaznaczył, że Nowy Ład będzie programem "propopytowym".

"Będzie po pierwsze stawiał bardzo mocno na tę inwestycyjną nogę inwestycji publicznych, ale z drugiej strony chcemy też, żeby w dużej mierze środki pracowników pozostawały w ich kieszeniach. Czyli to będzie raczej program propopytowy, i na pewno kierowany do osób, które zarabiają pensje w dolnej połowie. To będzie głównie reforma kierowana do nich i będzie to reforma korzystna" – powiedział Patkowski.

pat/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (21)

dodaj komentarz
marix2021
0
Będzie tak
Ile zarabiasz?4000pln brutto czyli 4000pln na rękę.A ty?10000pln brutto czyli 4000pln na rękę.Nowy Łagr
anty12
Maly komuszez z pisu nigdy nie powie, co ma zamiar zrobic(przynajmiej Tusk byl szczery) tylko chodzi i pisdoli jak taki emale g ktore unosi si ena wodzie/. "Jarek, jeszcze jestesmy na powierzchi, jest k git". Plyniemy i obiecujemy chcemy+
anty12
To ten co doPiSdolil ze marzenie Polakow to zarazbiac 4000 butto( bez problemu znajdziecie w sieci). Nawet nasz profesor od eokonomii smial sie z tego na zajeciach. Powiedzial "chyba euro" i wszycscy BUHAHAHAHHAHA na sali :D To byl fantastyczny dzien, nie zapomne go nigdy :D
darius19
semantyczna kombinacja/sciema - to nie podwyzki, to "klin podatkowy. Ale... ktos,jakos musi zaplacic koszty pandemii. Wiec podatki (jakkolwiek nazwane) - nieuchronne. Lub inflacja. Lub oba.
kryzysio
No, gratulacje, panu ministru wąs się zaczął sypać!
talmud
for smart & educated.....
https://www.youtube.com/watch?v=IquO_TcMZIQ
jan888
PISowski, nowy ład wygląda tak: podnieść emerytury o 2%, a potem sztucznie wywołać gigantyczną inflację (przez dodruk pieniędzy i zerowe stopy procentowe) i ukraść wszystkim Polakom 4% oszczędności, zarobków i emerytur. Nie było po 89-tym w Polsce tak szkodliwych, cynicznych, bolszewickich rządów jak obecny rząd PIS. Nawet przy aferach PISowski, nowy ład wygląda tak: podnieść emerytury o 2%, a potem sztucznie wywołać gigantyczną inflację (przez dodruk pieniędzy i zerowe stopy procentowe) i ukraść wszystkim Polakom 4% oszczędności, zarobków i emerytur. Nie było po 89-tym w Polsce tak szkodliwych, cynicznych, bolszewickich rządów jak obecny rząd PIS. Nawet przy aferach typu VAT, czy Ambergold, nikt tak bezczelnie nie sięgał po cudze pieniądze, żeby uprawiać redystrybucję i ekonomiczne eksperymenty godne komunistów.
anty12
Jakie 4% inflacji ? Chyba 30 rdr na jedzeiniu.
demeryt_69
Ten młokos z Radomia po żeńskim gimnazjum jest kim? Zastępcą szefa MinFin? Co za czasy!

kryzysio
Spod Radomia, dokładniej podobno z Lipska pod Zwoleniem.

Powiązane: Polski ład - Niskie podatki

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki