REKLAMA
PIT 2023

Paryż nie będzie gotowy na Olimpiadę? Mer: Nie zdążymy z transportem publicznym

2023-11-23 15:32
publikacja
2023-11-23 15:32

W stolicy Francji "nie będzie wystarczającej liczby pociągów i częstotliwości ich kursowania" latem 2024 r. – oświadczyła mer Paryża Anne Hidalgo. Transport w Paryżu i okolicach od dawna uznawany jest za jeden z najsłabszych punktów w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w 2024 r.

Paryż nie będzie gotowy na Olimpiadę? Mer: Nie zdążymy z transportem publicznym
Paryż nie będzie gotowy na Olimpiadę? Mer: Nie zdążymy z transportem publicznym
fot. Gonzalo Fuentes / / Reuters

"Nie będziemy gotowi – przyznała mer Hidalgo w programie TMC "Quotidien" - W dalszym ciągu mamy trudności w codziennym transporcie i nie udaje nam się osiągnąć poziomu (…) punktualności i komfortu paryżan".

Wypowiedzi mer stolicy wywołały ostre reakcje zarówno ze strony rządu, jak i regionu stołecznego Ile-de-France.

Minister ds. transportu Clement Beaune ubolewał, że mer Paryża woli "wywoływać szum" niż "uczestniczyć w ośmiu komitetach strategicznych ds. transportu w celu przygotowań" do igrzysk.

"Bylibyśmy wdzięczni za obecność Anne Hidalgo w komisjach ds. mobilności igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, gdyby miała jakieś propozycje dotyczące transportu” – zareagowała także prezydent regionu Ile-de-France Valerie Pecresse.

Według przewidywań problematyczny będzie m.in. dojazd do węzła komunikacyjnego Port Maillot, dojazd i powrót ze stadionu piłkarskiego w Parc des Princes i kortów Rolanda Garrosa. Władze miasta oceniają również, że przepustowość metra paryskiego nie będzie wystarczająca.

Problemem w stolicy pozostaje również kwestia czystości transportu publicznego i obecność insektów, m.in. pluskiew, z którymi władze obiecały walczyć oraz cena hoteli i miejsc noclegowych w czasie trwania igrzysk. Insekty pojawiły się w kolejkach podmiejskich, w kilku liniach metra, poczekalniach na lotniskach oraz w szkołach i budynkach użyteczności publicznej.

Z Paryża Katarzyna Stańko

ksta/ zm/

Źródło:PAP
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
mistrz_erudycji
Murzynów pod riksze niech podepną.
nepot_synekurzasty
jakieś prysznice dla sportowców i gości by się przydały, po olimpiadzie będą mogli zdemontować
pozhoga
Przecież tam i tak będą strajki, egalement czy transport rozbudują, czy nie.

Powiązane: Francja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki