REKLAMA

Paryż obraził się na Londyn. Przez porozumienie z USA i Australią

2021-09-20 10:39
publikacja
2021-09-20 10:39
Paryż obraził się na Londyn. Przez porozumienie z USA i Australią
Paryż obraził się na Londyn. Przez porozumienie z USA i Australią
fot. QQ7 / / Shutterstock

Planowane na przyszły tydzień spotkanie ministrów obrony Wielkiej Brytanii i Francji zostało odwołane w związku z niezadowoleniem Paryża po zawarciu paktu w obronnego między Wielką Brytanią, USA i Australią - podał w niedzielę wieczorem "The Guardian".


Ben Wallace oraz Florence Parly mieli odbyć dwustronne rozmowy w Londynie oraz wystąpić na dwudniowym posiedzeniu Rady Francusko-Brytyjskiej. W spotkaniu Rady, która w tym roku obchodzi swoje 50-lecie, mieli wziąć udział także szefowie sztabów obu państw. Jednak współprzewodniczący Rady, były brytyjski doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Peter Ricketts potwierdził, że jej posiedzenie zostało przełożone na późniejszy termin.

W związku z tym, jak pisze "The Guardian", przyjazd Parly do Londynu stracił rację bytu, choć strona brytyjska miała nadzieję, że do spotkania ministrów dojdzie mimo wyrażanego przez Francję oburzenia po zawarciu paktu AUKUS.

Francja nie odwołała swojego ambasadora z Wielkiej Brytanii, tak jak zrobiła to w piątek z ambasadorami w USA i Australii, tym niemniej bardzo krytycznie wypowiadała się także na temat Wielkiej Brytanii. Jednym z głównych powodów francuskiego oburzenia jest to, że wskutek zawarcia paktu Australia zerwała podpisaną umowy na dostarczenie przez Francję okrętów podwodnych, wybierając zamiast tego technologię amerykańsko-brytyjską. (PAP)

bjn/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
and00
Francja jest śmieszna
Uważa się za pępek świata, nieproszona próbuje się wtrącać w dyskusje między mocarstwami
A tak naprawdę co najwyżej może Legią postraszyć murzynów na pustyni
antek10
Niech zrobią referendum we Francji czy chcą być w UE :-)
marekpoznan
Jeszcze więcej nielegalnych imigrantów będą im podrzucać..?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki