REKLAMA

Papież wyznał, że doświadczył nacisków o charakterze mafijnym

2016-04-21 20:26
publikacja
2016-04-21 20:26

Papież Franciszek przyznał, że na własnej skórze doświadczył jako arcybiskup w Argentynie nacisków o charakterze mafijnym ze strony lokalnego polityka. Jego słowa przytoczył burmistrz miasta Merlo, części aglomeracji Buenos Aires.

fot. Fabio Frustaci / / FORUM

Burmistrz Gustavo Menendez spotkał się niedawno z papieżem w czasie audiencji generalnej w Watykanie. Media przypominają, że polityk rządzi miastem, gdzie przez 24 lata, do grudnia zeszłego roku burmistrzem był kontrowersyjny peronista Raul Othacehe, którego sposoby działania porównywano wręcz do metod stosowanych przez sycylijską mafię.

Na nagraniu z tego spotkania słychać, jak Franciszek pyta Menendeza: Nie przeszkadza panu mafia Othacehe?.

Następnie burmistrz ujawnił papieżowi, że złoży 60 zawiadomień dotyczących przypadków korupcji w zarządzie miejskim poprzedniej kadencji. Franciszek w reakcji na te słowa mówił zaś o mafii w tym mieście i dodał: Na własnej skórze jej doświadczyłem, kiedy musiałem tam pojechać bronić księdza i powstrzymać Othacehe".

Włoskie media przytaczając te słowa wyjaśniają, że w 2007 roku kardynał Bergoglio jako metropolita Buenos Aires publicznie stanął w obronie księdza Miguela Velo z Merlo, zaangażowanego w działalność społeczną. Padł on ofiarą kampanii oszczerstw, typowej - jak się zauważa - dla metod sprawowania władzy przez ówczesnego burmistrza.(PAP)

sw/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~polllokoloooo
Ten papież nie pojmuje powagi sytuacji i kultury europejskiej. Zaprasza muzulmanow ,myje im nogi itp Tymczasem chrzescijanie to najbardziej przesladowani kudzie w 3 swiecie.
~romek
mnie bardziej zastanawia czy Franek rzeczywiście jest papieżem... historia miała już wielu antypapieży... a im bardziej patrzę na poczynania ww. osoby to tym bardziej jestem skołowany.
~Ludwig
To jest ten czarny papież, czarny z charakteru, sługus banksterów rozwala kościuł od środka
~F30
Brak podstawowej wiedzy z dziedzin: psychologii w tym wywierania wpływu na tłum i jednostki, psychiatrii, neurologii, filozofii, logiki, biologi, geografii, historii, religii świata, brakk krytycznego spojrzenia na swoje przywary i otoczenie, brak zadawania trudnych pytań często wynikających z lęku, chodzenie na łatwiznę,Brak podstawowej wiedzy z dziedzin: psychologii w tym wywierania wpływu na tłum i jednostki, psychiatrii, neurologii, filozofii, logiki, biologi, geografii, historii, religii świata, brakk krytycznego spojrzenia na swoje przywary i otoczenie, brak zadawania trudnych pytań często wynikających z lęku, chodzenie na łatwiznę, na skróty, bezmyślne przyjmowanie cudzych poglądów i mamy obraz typowego polskiego katolika, który pomimo ukończonych szkół, uniwersytetów "wierzy" w wiarę (?), jednego boga w trzech postaciach, gwiazdę betlejemską, życie pozagrobowe, ducha kopulującego z kobietą i człowieka, który został bogiem po czym po 3 dniach zmartwychwstał i poszedł, nie poleciał, do nieba itp.
~Ojciec_chrzestny
Normalna sprawa
Zawsze rodziny mafijne walczyły ze sobą
o wpływy.
~ze
Ajwaj. Mafia w innych krajach
Czy polska mafia, "byznesmeni i politycy" juz jest wytępiona?
~Jędzy
Kampania oszczerstw typowa dla mafii

Nic dodac

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki