REKLAMA

Państwo a gospodarka

2016-09-28 14:49
publikacja
2016-09-28 14:49
fot. leungchopan / YAY Foto

„Państwo a gospodarka” to cykl konferencji naukowych organizowanych od 2012 przez Katedrę Publicznego Prawa Gospodarczego oraz Koło Publicznego Prawa Gospodarczego UMK w Toruniu. Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem „Prawne mechanizmy innowacji w gospodarce”.

Poprzednie spotkania z publicznym prawem gospodarczym spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony studentów, jak i środowiska administracji publicznej oraz praktyków prawa. Otrzymały również patronaty honorowe takich podmiotów jak Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego czy Prezydent Miasta Torunia. Tematyka spotkań oscyluje wokół polskiego oraz europejskiego publicznego prawa gospodarczego, skupiając się szczególnie na kwestiach wolności gospodarczej, ochrony konkurencji i konsumentów, procesów inwestycyjno-budowlanego oraz zamówień publicznych, w tym na koncesjach na roboty budowlane i usługi, a także partnerstwie publiczno-prywatnym.

Jednym z głównych celów jest stworzenie możliwości dyskusji nad tym, w jaki sposób obowiązujące i proponowane przyszłe prawo ułatwia przedsiębiorcom i administracji publicznej realizowanie nowatorskich projektów, które nie tylko rozwijają wiedzę technologiczną i odgrywają dużą rolę w rozwoju gospodarki, lecz również istotnie przyczyniają się do podwyższenia poziomu życia ludzi. Z tego względu szczególną wagę będą miały zagadnienia zamówień publicznych sprzyjających innowacjom, wspierania małych i średnich przedsiębiorstw, wykorzystania środków publicznych do współfinansowania innowacyjnych przedsięwzięć oraz komercjalizacji badań naukowych. Kolejnym celem jest umożliwienie praktykom, przedsiębiorcom, urzędnikom, pracownikom naukowym i studentom wymiany pomysłów, doświadczeń i postulatów dotyczących tej jakże aktualnej współcześnie tematyki. Takie zabiegi umożliwią konfrontację stanowisk i sformułowanie wniosków, które mogą w przyszłości zaowocować zmianami prawa i praktyki.

Tegoroczna edycja odbędzie się 20 października na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki