REKLAMA

Państwo Islamskie ogłasza, że wyszkolone dzieci przeprowadzą terrorystyczne ataki

2022-01-22 21:13
publikacja
2022-01-22 21:13
Państwo Islamskie ogłasza, że wyszkolone dzieci przeprowadzą terrorystyczne ataki
Państwo Islamskie ogłasza, że wyszkolone dzieci przeprowadzą terrorystyczne ataki
fot. Zuma Press / / FORUM

Tygodnik islamski "Al - Naba" (Nowina) wydawany w języku arabskim ogłosił, że Państwo Islamskie (Daesh lub IS) będzie używało dzieci-żołnierzy do przeprowadzania zamachów terrorystycznych. Nazywa je „pokoleniem wyjątkowym” i powierza przeciwstawienie się „krajom krzyża i rządom apostazji”, pisze w sobotę dziennik "La Razon".

W nagraniu wideo, o którym poinformował „La Razon”, Państwo Islamskie pokazało nieletnich podczas szkolenia w Nigerii i ogłosiło, że dzieci-żołnierze zostaną wykorzystane m.in. do odzyskania Rzymu i Al Andaluz (Hiszpanii). Nieletni są niezauważalni wśród grup imigrantów, którzy przybywają do Hiszpanii - stwierdził dziennik.

Przywódcy Państwa Islamskiego będą przygotowywać pokolenie do wojny; w tym celu uruchomili „instytuty ofensywy szczeniąt”. „To pokolenie nie skażonych, z którymi Bóg przygotowuje się do prawdziwej walki przeciwko fałszowi i skorumpowaniu, gdziekolwiek się ono pojawi” - stwierdzili. Dzieci - żołnierze mają przeprowadzać ataki na całym świecie.

Organizacja terrorystyczna opublikowała wideo pokazujące szkolenie dzieci i młodzieży między 12 i 18 lat przygotowujący się do akcji terrorystycznych z użyciem broni. Widać przyszłych terrorystów biorących także udział w zajęciach teoretycznych i oglądających filmy IS. Dzieci składają przysięgę, że uwolnią swoich więźniów oraz podbiją Rzym i Hiszpanię w drodze dżihadu - świętej wojny. Jeden z instruktorów oświadczył, że „nowe pokolenie zostanie wychowane w pasji męczeństwa i zabijania w imię Allaha”.

Na dowód, że szkolenie jest prawdziwe, kilkoro dzieci morduje z zimną krwią kilku więźniów, w tym żołnierzy nigeryjskich.

Państwo Islamskie to fundamentalistyczna salaficka organizacja terrorystyczna oraz samozwańczy kalifat ogłoszony w 2014 r. na terytorium Iraku i Syrii.

Z Saragossy Grażyna Opińska 

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (6)

dodaj komentarz
carlito1
Usunięty... Czyli w sedno ,
lorelie
kurdej-szatan skarży się że ludzie na ulicy plują jej w twarz... to samo mówi Ochujska.
itso_sprzezenie
założę się za zachodnie rządy maczają w tym palce byle by terroryzować i straszyć własnych obywateli i wprowadzać totalitaryzm
karbinadel
Dziwne czasy nastały, że o inwazji na inne państwo lub ataku terrorystycznym informuje się z wyprzedzeniem w mediach
itso_sprzezenie
co nie :D takich se wrogów na elity wybrano
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki