REKLAMA

Pandemia wywołała kryzys w świecie przestępczym

2020-05-12 11:09
publikacja
2020-05-12 11:09

Pandemia koronawirusa wywołała kryzys w świecie przestępczym na Węgrzech: wzrosło ryzyko wpadki, a potencjalnym klientom np. dilerów narkotykowych brakuje pieniędzy – pisze we wtorek węgierski dziennik „Magyar Nemzet”.

fot. / / ingimage

„Restrykcje wprowadzone w celu zahamowania epidemii koronawirusa wstrząsnęły także światem przestępczym. Wywróciły do góry nogami przestępczość narkotykową, spowodowały poważne problemy pracownikom seksualnym i stręczycielom oraz upadek nielegalnych zakładów bukmacherskich, nie są też potrzebne fasadowe przedsiębiorstwa” – czytamy.

„Mayar Nemzet” pisze, że na węgierskim rynku zaczyna brakować narkotyków, głównie kokainy, ale także substancji syntetycznych, a mimo to ceny nie rosną, a nawet spadają, bo zarówno sprzedawcy, jak i klienci przemieszczają się w ograniczonym stopniu, a potencjalnym nabywcom brakuje pieniędzy.

Na opustoszałych ulicach dilerzy narkotyków rzucają się w oczy – pisze gazeta, podkreślając, że w poniedziałek zatrzymano 32-letniego Nigeryjczyka, w którego mieszkaniu skonfiskowano 5,5 kg marihuany, 64 g kokainy i 30 mln forintów (86 tys. euro).

W kryzysie znalazła się też branża pracowników seksualnych, opierająca się na osobistym kontakcie. Klienci siedzą w domach, a prostytutki z ulic wróciły do swych mieszkań.

Według dziennika wiele prostytutek próbuje w tej sytuacji usług przez internet, choć kosztują one dużo mniej niż spotkanie na żywo. Szefowa Stowarzyszenia Ochrony Interesów Pracowników Seksualnych Agnes Foeldi powiedziała gazecie, że kobiety często szukają innej pracy, na przykład w magazynach czy przy zbiorze warzyw i owoców.

Plajtują nielegalne zakłady bukmacherskie, gdyż wydarzenia sportowe odwołano. Ich obroty według „Magyar Nemzet” sięgały miliardów forintów (milionów euro) rocznie.

Przestępcy według dziennika przerzucili się na działalność związaną z pandemią, np. handel środkami ochronnymi i substancjami odkażającymi, lub oszustwa.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ akl/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
jasiek2017
A w Polsce prostytucja ma się doskonale. Ul.Wiejska w Warszawie.
marianpazdzioch
A w Polsce pisokomuna tak zaciekle walczy z wirusem, że nawet nie rozdała masek więźniom. Na kawałek szmatki z gumką już jej nie stać. Więźniowie MOGĄ, i to dopiero od niedawna robić zamówienie na tzw. "wypisce" i kupować je po 4 zł :)
grab
To samo jest w innych krajach...
antek10
Na handlu maskami bez certyfikatów przyjaciel Ministra Zdrowia zarobił świetnie. Nie piszcie że złodziejom żyje sie gorzej.
leoto
Najpierw doczytaj jak bylo a potem pisz. Nie manipuluj fragmentami informacji
jkl777 odpowiada leoto
Bylo brzydko, jak to w dojnej zmianie...

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki