REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Palikot kusi wyborców PO i SLD: głosujcie na mnie

2015-04-18 12:18
publikacja
2015-04-18 12:18
Palikot kusi wyborców PO i SLD: głosujcie na mnie
Palikot kusi wyborców PO i SLD: głosujcie na mnie
fot. Krystian Maj/FORUM / / FORUM

Ubiegający się o urząd prezydenta lider Twojego Ruchu Janusz Palikot zaapelował w sobotę do wyborców PO i SLD o oddanie na niego głosu w wyborach prezydenckich. Przekonywał, że jest kandydatem liberalnej, przyjaznej i wrażliwej społecznie Polski.

"Chciałem zaapelować do wyborców Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, aby 10 maja oddali głos na mnie, na kandydata liberalnej, przyjaznej i wrażliwej społecznie Polski" - oświadczył w sobotę Palikot.

Jak mówił, apeluje do wyborców, którzy są rozczarowani Platformą, którzy są zażenowani tym, że przez dwie kadencje rządów Platformy i jedną kadencję prezydenta Bronisława Komorowskiego, sztandarowe projekty PO i najważniejsze postulaty nie zostały zrealizowane. Według niego, chodzi m.in. o kwotę wolną od podatku, likwidację Senatu, ograniczenie liczby posłów, związki partnerskie, czy likwidację Funduszu Kościelnego.

"Nic nie wskazuje na to, żeby ich kandydat (Platformy - PAP) Bronisław Komorowski, zrealizował te postulaty w drugiej swojej kadencji, bo nawet tego nie zapowiada" - ocenił lider Twojego Ruchu.

Palikot zaapelował też do wyborców SLD o głosowanie na niego w majowych wyborach prezydenckich. Jak ocenił, wyborcy Sojuszu są nie tylko zdegustowani, ale także zrozpaczeni sposobem, w jaki prowadzi swoją kampanię ich kandydatka, Magdalena Ogórek.

Jego zdaniem, Ogórek spowodowała, że część wyborców SLD zastanawia się, czy w ogóle iść na wybory prezydenckie. "Chcę im powiedzieć, że nie są sami - ani wyborcy liberalni Platformy Obywatelskiej, ani wyborcy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mogą w pierwszej turze nie kierować się z jednej strony logiką mniejszego zła, a z drugiej strony buntu i zostania w domu. Mogą zagłosować na mnie - proszę o ten głos (...) o to, żeby w pierwszej turze kierowali się rozumem i sercem, a nie innymi względami" - zaznaczył Palikot.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

tnt/ mrr/ laz/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki