REKLAMA

Alibaba szykuje konkurencję dla paczkomatów Inpostu w Polsce?

2021-01-19 08:00
publikacja
2021-01-19 08:00
fot. InPost /

Zaostrza się konkurencja dla paczkomatów InPostu. Po tym jak Allegro ogłosiło w ostatnich miesiącach, że chce mieć w Polsce własne automaty do odbierania paczek, na podobny krok prawdopodobnie zdecyduje się Alibaba. Chiński gigant e-commerce zamieścił ogłoszenie rekrutacyjne, w którym poszukuje specjalisty odpowiedzialnego za stworzenie sieci automatów paczkowych w Warszawie - informują wiadomoscihandlowe.pl.

Jak głosi oferta pracy zamieszczona na portalu LinkedIn, do obowiązków managera będą należały m.in.: rozwój lokalnej sieci automatów paczkowych w stolicy Polski, zarządzenie procesem we współpracy z miejscowym dostawcą usług, nadzór nad działaniem usług i user experience oraz wybór lokalizacji maszyn oraz organizacja procesu ich instalacji, funkcjonowania i konserwacji.

Kandydat na stanowisko powinien mieć przynajmniej dwa lata doświadczenia w zarządzaniu sieciami sklepów, dużymi supermarketami lub nieruchomościami. "Oryginalnym językiem jest polski, ale można porozumiewać się po angielsku, a znajomość języka chińskiego będzie dodatkowym atutem" - napisano w ogłoszeniu.

Jak zauważają wiadomoscihandlowe.pl, oferta pracy wskazuje na to, że chiński gigant e-commerce zamierza stworzyć konkurencję dla paczkomatów InPostu w Polsce, na początek w Warszawie. Podobny krok ogłosiło pod koniec ubiegłego roku Allegro. Lider polskiego rynku e-commerce chce zamówić 3 tys. automatów umożliwiających odbiór zamówień klientom serwisu - informował w grudniu Reuters. Połowa ma zacząć działać już w 2021 r.

InPost ma w Polsce już 10 tysięcy paczkomatów. Tylko w ubiegłym roku ich liczba wzrosła o 4 tysiące. Spółka planuje obecnie debiut na giełdzie w Amsterdamie. Wcześniej była notowana na rynku w Warszawie: "Cała historia zakończyła się jednak ogromnym zgrzytem, który w obecnych okolicznościach znów głośno wybrzmiewa" - pisze Adam Torchała w artykule "InPost - wielki sukces, który stał się koszmarem inwestorów".

MKa

Źródło:
Tematy

Komentarze (8)

dodaj komentarz
glowny_analityk_bankier_pl
Sukces inpostu i allegro zaraz będzie rozmieniony na alibabe,paczkomaty alibaby i paczkomaty poczty. Szczęśliwie lub zapobiegawczo ci pierwsi sprzedali już swe interesy ulicy.
dziki_losos
A obok każdego "alimatu" będzie stał celnik i naliczał VAT, cło i żądał SADu?
anty12
Pisiorki "nic o nas bez nas" pamietajcie. Szykujie swoje narodowo socjalistycne paczkomaty :D
qwertas
Może czas uregulować rynek tych automatów ulicznych? Za 3-4 lata będziemy się potykać o te blaszane skrzynie, jak kiedyś o billboardy.
jes
Oczywiście. W wykonaniu pisowskim będzie to polegało na tym czy urzędnik dostał czy nie dostał łapówki.
marcin321
Ale to już chyba weszło?
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zmiany-w-prawie-budowlanym-ulatwia-i-przyspiesza-nowe-inwestycje-7715761.html
qwerty88
Jeszcze może bankomaty pisowcu byś uregulował :D ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki