REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Paczki przyjdą także w soboty. Poczta gotowa na okres przedświąteczny

2021-11-26 16:47, akt.2021-11-29 08:11
publikacja
2021-11-26 16:47
aktualizacja
2021-11-29 08:11
Paczki przyjdą także w soboty. Poczta gotowa na okres przedświąteczny
Paczki przyjdą także w soboty. Poczta gotowa na okres przedświąteczny
/ Poczta Polska

Od soboty 27 listopada kurierzy Poczty Polskiej będą doręczać przesyłki także w soboty - poinformowała w piątek spółka. W okresie przedświątecznym liczba obsługiwanych tygodniowo paczek jest większa nawet o 50–70 proc. wobec zwykłego okresu - dodała.

Jak podano w komunikacie, doręczanie przesyłek także w soboty to odpowiedź spółki na dynamiczny wzrost obsługiwanego wolumenu, napędzanego akcjami sprzedażowymi sklepów internetowych w ramach tzw. Black Friday oraz przedświątecznymi zakupami Polaków.

Poinformowano, że w ostatnią sobotę listopada pocztowcy dostarczą paczki mieszkańcom województw (i miast): dolnośląskiego (Dzierżoniowa, Jelcza, Jeleniej Góry, Laskowic i Wrocławia), łódzkiego (Łodzi), małopolskiego (Kraków), mazowieckiego (Ciechanowa, Piaseczna, Płocka, Ostrołęki, Siedlec i Warszawy), podkarpackiego (Rzeszowa), wielkopolskiego (Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, gmina Komorniki), zachodniopomorskiego (Szczecina). Lista miejscowości objętych akcją doręczania przesyłek w przedświąteczne soboty będzie rozszerzana.

"Coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy w sklepach internetowych, ponieważ jest to rozwiązanie wygodne i, co szczególnie ważne w czasach pandemii, bezpieczne. Jesteśmy przygotowani do obsługi rosnącej z tygodnia na tydzień liczby paczek i dostarczania klientom radości w postaci prezentów świątecznych – albo pod wskazany adres przez kuriera, albo do jednego z ponad 17 tys. punktów odbioru" – podkreśliła rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek.

Jednocześnie zachęciła klientów, by nie odkładali zakupów lub wysyłki prezentów na ostatnią chwilę. Zwróciła uwagę, że przy znacznej liczbie zamówień w związku z tzw. Black Friday, Cyber Monday, Mikołajkami i zbliżającą się Wigilią Bożego Narodzenia ich obsługa po stronie e-sklepów może się wydłużyć.

Poczta Polska prowadzi także akcję sezonowej rekrutacji pracowników, której celem jest usprawnienie obsługi paczek w grudniu. Spółka poszukuje pracowników do sortowni przesyłek i kierowców. (PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

kmz/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (5)

dodaj komentarz
antek10
w niedziele jak ksiądz pobłogosławi
gronostaj
Awizo to mi mogą nawet w niedzielę wrzucić jak chcą. Co za różnica.
tomana11
Czytaj Poczta Polska gotowa do dostarczania Awizo także w sobote ;) .
karbinadel
Poczta Polska jest gotowa, ostatnio Pocztex48 potrafi iść tydzień - no ale może wysłany w poniedziałek doręczą w sobotę, zamiast po weekendzie :)
forfun
zmieńcie tytuł na - awizo dostaniesz również w sobotę

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki