PZU - wirtualna mapa ciała umożliwi przesłanie zgłoszenia online

2020-07-14 10:53
publikacja
2020-07-14 10:53
fot. Krzysztof Bubel / Shutterstock

Innowacja w PZU - klienci zgłoszą szkodę zdalnie. Wirtualna makieta przedstawiająca sylwetkę człowieka umożliwi zaznaczenie urazów, którym został dotknięty ubezpieczony.

PZU jako pierwszy zakład ubezpieczeń w kraju wdrożył zdalne zgłaszanie szkód. Klienci będą mogli za pośrednictwem m.in aplikacji mobilnej mojePZU oraz strony internetowej skorzystać z wirtualnego zgłoszenia. Po zaznaczeniu na sylwetce człowieka doznanych urazów i wysłaniu do ubezpieczyciela klient otrzyma informację o proponowanej wysokości świadczenia.

- Klienci nie muszą odwiedzać oddziału, żeby dostarczyć wymaganą dokumentację bądź złożyć wniosek o odszkodowanie. To duże ułatwienie, szczególnie teraz, w okresie pandemii - mówi Małgorzata Kotz z zarządu PZU Życie SA.

Nowa usługa - zdalne zgłaszanie urazów w PZU / PZU

- W krótkim czasie opracowaliśmy i wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania, które są jednocześnie wygodne i łatwe w użytkowaniu dla klientów. Nowa usługa od PZU to wykorzystanie najnowszych technologii i dobrych praktyk w zakresie oferowania nowatorskich rozwiązań milionom klientów - mówi Grzegorz Goluch, Dyrektor Zarządzający ds. Obsługi Szkód i Świadczeń w PZU.

Klient korzystający z "Samoobsługi" może przesłać wymagane dokumenty korzystając z opcji "Link dokumentacja". Odbywa się to z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa, zapewnia PZU w komunikacie prasowym.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki