PZU z ubezpieczeniem dla turystów w Tatrach polskich i słowackich

2020-08-28 12:40
publikacja
2020-08-28 12:40
fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

PZU, we współpracy z TPN, przygotował polisę „NNW na Szlaku”, która zapewnia pełną ochronę w razie wypadku w Tatrach zarówno po stronie polskiej (TPN), jak i słowackiej (TANAP). Ubezpieczenie jest ważne z biletem wstępu do TPN.

Ubezpieczenie kosztuje 2,50 zł za dzień. Turyści, którzy z niego skorzystają, mogą liczyć na wypłatę odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu i śmierć ubezpieczonego oraz świadczenie za leczenie uciążliwe, zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. Obejmuje ono również zwrot kosztów akcji ratowniczej na terenie TANAP-u, w tym przy użyciu śmigłowca. „Warto pamiętać, że akcja ratownicza z użyciem śmigłowca po słowackiej stronie może nas kosztować nawet kilkanaście tysięcy euro” – komunikuje TPN na swojej stronie internetowej.

„NNW na Szlaku” jest krótkoterminowym ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Obejmuje ono aktywności takie jak: turystyka piesza, jazda na rowerze, jazda na nartach, wspinaczka skałkowa, taternictwo powierzchniowe oraz jaskiniowe.

Ubezpieczenie „NNW na Szlaku” można kupić na stronie www.nnwnaszlaku.pl i jest ono ważne z biletem wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. PZU przygotował je we współpracy z TPN oraz Biurem Brokerów Ubezpieczeniowych Maxima Fides.

„W Tatrach wypadki zdarzaja? sie? bardzo cze?sto, w szczycie sezonu prawie codziennie, czasem kilka razy dziennie. Wprowadzenie możliwości szybkiego zakupu ubezpieczenia przez internet wydaje się dobrym pomysłem. Szczego´lnie dla oso´b chca?cych przejs´c´ szlakami z polskiej strony Tatr na słowacka?, gdzie za akcje ratunkowe sie? płaci” – powiedział dyrektor TPN Szymon Ziobrowski.

Według informacji TPN, w 2019 r. w Tatrach zginęło 18 osób, TOPR przeprowadził 739 akcje ratunkowe, z czego 281 z udziałem śmigłowca. Najczęstszymi powodami wypadków są: nieprzygotowanie do wycieczki, brak odpowiedniego wyposażenia, nieumiejętność poruszania się po wysokogórskich szlakach a także zabłądzenia.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej

bko/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki