REKLAMA

PZU będzie się przyglądać możliwości przejęcia Raiffeisen i Pekao SA

2016-07-12 19:18
publikacja
2016-07-12 19:18

Jako PZU będziemy się przyglądać możliwości przejęcia Raiffeisen i Pekao SA - powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia prezes Michał Krupiński.

fot. ARC / / Puls Biznesu

"Mamy stosowne analizy na okoliczność przejęć dodatkowych banków. PZU ma kapitał nadwyżkowy, który może być spożytkowany na przejęcia kolejnych banków" - powiedział także.

"PZU jest zaangażowane w repolonizację sektora bankowego w Polsce, kontroluje Alior Bank (...) Alior w tym roku nabył Bank BPH i te banki teraz będą się łączyć (...) Będziemy wspólnie przyglądać się w sposób selektywny możliwościom akwizycyjnym. Myślę, że będzie jeszcze wiele okazji do potencjalnych przejęć" - dodał.

Pytany o przejęcia spółek ubezpieczeniowych za granicą, Krupiński poinformował, że w przypadku biznesu ubezpieczeniowego PZU skupia się na rynku polskim.

PZU zakłada konsolidację sektora bankowego wokół 5-6 graczy

PZU spodziewa się, że w ciągu najbliższych lat sektor bankowy skonsoliduje się wokół 5-6 graczy, a Alior Bank będzie jednym z nich - mówił w czerwcu Michał Krupiński, prezes PZU.

"Doceniam zdolności akwizycyjne zarządu Alor Banku, umiejętności negocjacyjne. Alior zyskuje kapitał na przejęcia i na dalszy rozwój".

"Moim zdaniem sektor nadal będzie się konsolidował wokoło 5-6 graczy, będziemy selektywnie patrzyć na możliwości przejęć" - dodał.

Podtrzymał, że PZU będzie nadal wspierał Alior Bank i szacuje ewentualne synergie współpracy pomiędzy spółkami, "Bardzo mocno pracujemy nad analizą potencjalnych synergii pomiędzy PZU a Alior Banku w zakresie dystrybucji i produktów i potencjalnych oszczędności kosztowych" - powiedział Krupiński.

(PAP)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~Ewa
Jakie składki takie odszkodowania każdy chce płacić mało a dostać nie wiadomo ile
~Jerzyk
Niech PZU zacznie uczciwie płacić odszkodowania. Wybaczcie za źródło, ale to pierwszy link w necie w którym znalazłem tę sprawę: http://wyborcza.pl/1,76842,11131392,PZU_nie_da_odszkodowania__bo_ludzie_pomogli.html?disableRedirects=true
~Asia124
Dziwne! PZU wypłaca mierne odszkodowania za nasze składki i nabija sobie kapitał na inwestycje!!! To jest po prostu chore, oni nas po prostu okradają!
~jurek35
Pseudospecjalisto Krupiński dlaczego spółka straciła przez wasze durne komentarze połowę swej wartości to jest sabotaż.
~Ryszard
kupowanie akcji banków -córek przez podmiot państwowy to klasyczny przykład zasilania banksterów pieniędzmi podatnika. Wystarczy by ogłupiały naród wycofał ro-ry i depozyty z banków a matychmiast zostaną bankrutami . Więc po co je kupować
~RR
Kupują samych bankrutów, trzeba uciekać z akcjami, najlepiej na giełdy światowe.
~Spekulant
Kupujta, kupujta, dziś na GPW potaniało
~Michał_
Przyglądać się mogą ale kasy nie mają pis wszytko zabierze
~pytanie
,,Kolejnym krokiem ma być debiut banku na giełdzie w Warszawie. Takie zobowiązanie nałożyła Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Był to jeden z najważniejszych warunków, które umożliwiły w 2011 roku przejęcie przez Raiffeisen greckiego Polbanku.,,
Gdzie ten debiut, który miał się dokonać w pierwszej połowie tego roku?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki