REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

PZU SA: Powołanie Członka Zarządu PZU SA

2026-08-19 16:48
publikacja
2026-08-19 16:48
Dodaj Bankier.pl w Google
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. METADANE ESAP
3. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
4. INFORMACJE O PODMIOCIE
5. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr

22

/

2026

Data sporządzenia:

2026-08-19

Skrócona nazwa emitenta

PZU SA

Temat

Powołanie Członka Zarządu PZU SA

Podstawa prawna

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie – informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:

Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej („PZU SA”, „Spółka”) informuje, że w dniu 19 sierpnia 2026 roku Rada Nadzorcza Spółki powołała w skład Zarządu PZU SA Pana Piotra Matczuka, powierzając mu funkcję Członka Zarządu Spółki.

Uchwała weszła w życie z chwilą podjęcia.

Powołanie następuje od dnia 1 września 2026 r. na okres wspólnej kadencji, obejmującej trzy pełne lata obrotowe 2027-2029.

Życiorys nowo powołanego członka Zarządu PZU SA:

Pan Piotr Matczuk

Posiada 20 lat praktyki przede wszystkim w polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych, w tym 12-letnie doświadczenie zarządcze i nadzorcze w instytucjach realizujących projekty inwestycyjne w infrastrukturze, private equity i venture capital (PFR, IFC, EBOiR). Inicjował i nadzorował transakcje kapitałowe i dłużne z wiodącymi polskimi spółkami (tj. Cyfrowy Polsat, Grupa Clip, SK IET, PESA: Talgo, Heiterblick), instytucjami finansowymi (tj. Pekao, Santander, Velobank) i funduszami (tj. Innova Capital, Enterprise Investors, CVI). Nadzoruje PFR Nieruchomości, spółkę realizującą i zarządzającą nieruchomościami w formule najmu instytucjonalnego.

Jako Prezes Zarządu PFR SA jest liderem złożonej organizacji zatrudniającej ponad 500 osób, której misja została przeformułowana w kierunku długoterminowych inwestycji, mobilizacji i budowania wartości dla akcjonariuszy. Odpowiadał za przywrócenie aktywności biznesowej IFC w Polsce i zwiększenie finansowania IFC do 750 mln USD w 2023 r. W PKP Intercity wdrożył plan inwestycyjny o wartości 2 mld PLN i scentralizował zarządzanie projektami i procesami w ramach strategii dostosowania spółki do rynkowych standardów.

Posiada szeroką wiedzę na temat polskiego sektora finansowego, ubezpieczeniowego i bankowego w tym regulacji, luk rozwojowych, aktywności w sektorze korporacyjnym i M&A, a także rozległą sieć kontaktów wśród inwestorów krajowych i zagranicznych.

Jest absolwentem Ekonomii w Szkole Głównej Handlowej i kursu podyplomowego z zarządzania zrównoważonymi przedsiębiorstwami Uniwersytetu Oksfordzkiego. Uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu finansów i bankowości, w tym IFC-Banku Światowego, WIB i Federal Reserve Bank of New York.

Zgodnie z oświadczeniem złożonym przez Pana Piotra Matczuka nie prowadzi on działalności konkurencyjnej wobec Spółki, jak również nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu konkurencyjnej spółki kapitałowej lub członek organu jakiejkolwiek konkurencyjnej osoby prawnej, jak również nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Podstawa prawna: § 5 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 6 czerwca 2025 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.

Ramy prawne

Rodzaj informacji przekazanych przez podmiot

TRANSD

Dodatkowe informacje regulowane, których ujawnienie jest wymagane na mocy przepisów państwa członkowskiego

RegulatoryData

Organ zbierający dane odpowiedzialny za zbieranie informacji

PLKNF

Unikalny identyfikator danych

Rodzaj przedkładanych informacji

nowe (do zastosowania w przypadku nowych informacji)

Dobrowolny lub obowiązkowy charakter przedłożonych informacji

Data lub początek okresu, której lub którego dotyczą informacje

2026-08-19

Data lub koniec okresu, której lub którego dotyczą informacje

2026-08-19

Znacznik danych osobowych

Macierzyste państwo członkowskie, w stosownych przypadkach

PL

DocumentReference

Język, w którym przekazano informacje

Oryginał (ORIG) czy tłumaczenie (TRAN)

Numer referencyjny pliku danych

PL

ORIG

SubmittingEntity

Identyfikator podmiotu prawnego (LEI) dotyczący podmiotu przekazującego informacje - wypełnij w przypadku osób prawnych

lub

Imię i nazwisko, osoby która przekazała informacje - wypełnij w przypadku osób fizycznych

RelatedEntity/LegalPerson

Identyfikator podmiotu prawnego (LEI) przypisany do osoby prawnej, której dotyczą informacje

Wielkość osoby prawnej, której dotyczą informacje

Sektor(y) przemysłu, w których osoba fizyczna lub prawna, której te informacje dotyczą, prowadzi działalność gospodarczą

QLPCKOOKVX32FUELX240

Duża jednostka

(wg regulacji) Zakład ubezpieczeń

QLPCKOOKVX32FUELX240

Duża grupa

(wg regulacji) Zakład ubezpieczeń

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE>>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

Data

Imię i Nazwisko

Stanowisko/Funkcja

Podpis

2026-08-19

Adam Badowski

Dyrektor ds. Ryzyka Regulacyjnego - Pełnomocnik Zarządu ds. realizacji giełdowych obowiązków informacyjnych

Adam Badowski

Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki